Küçükçekmece ‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ projesi hayata geçirildi

‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ projesi hayata geçirildi

14.11.2022 - 11:34 | Son Güncellenme:

‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ projesi hayata geçirildi

‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ projesi hayata geçirildi

İSTANBUL, (DHA)- Küçükçekmece Belediyesi ve Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır Platformu iş birliğiyle yılda 25 bin çocuğa ulaşmak hedefiyle ‘Trafikte Çocuk Güvenliği’ sosyal sorumluluk projesi hayata geçirildi. Proje kapsamında, Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Doğuş Otomotiv temsilcileri Küçükçekmece Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda trafik eğitimi alan çocukları ziyaret etti.

ÇOCUKLAR HEM TEORİK HEM PRATİK EĞİTİM ALACAK

Çocuklara küçük yaşta trafik bilincinin aşılanmasını hedefleyen proje kapsamında Küçükçekmece Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinasyonunda ‘Bilinçli Çocuklar Trafiğe, Geleceğimiz Güvende’ sloganıyla binlerce öğrenciye hem teorik hem de pratik eğitimler verilecek. Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır Platformu eğitim müfredatı desteği kapsamında Küçükçekmece Belediyesi Trafik Eğitim Parkı yetkililerine, sürüş eğitmeni Ahmet Özgün tarafından gerçekleştirilen eğitim desteği sundu. Proje kapsamında ayrıca Küçükçekmece Belediyesi’ne öğrencilere dağıtılmak üzere toplamda 27 bin adet trafik eğitim materyali, eğitim araç bakımları desteği ile iç ve dış mekan görsel tasarım desteği verildi.

TRAFİK EĞİTİM PARKI’NDA DERSLER BAŞLADI

Trafik Hayattır Platformunun eğitim müfredatı ve eğitim materyalleriyle destek vereceği projede Küçükçekmece Belediyesi Çocuk Trafik Eğitim Parkı içerisinde yer alan sınıflarda farklı yaş grubundaki öğrencilere yönelik eğitimler başladı. Küçükçekmece Belediye Başkanı Kemal Çebi ve Doğuş Otomotiv Kurumsal İletişim ve Sürdürülebilirlik Müdürü Ebru Kantoğlu ile Kurumsal İletişim Yöneticisi Serkan Güdül, Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda eğitimlerine devam eden öğrencileri ziyaret etti. Çebi, desteklerinden dolayı Doğuş Otomotiv yetkililerine teşekkür ederek, plaket takdim etti.