İstanbulKüçükçekmece'de 'kitaplar adrese teslim’ uygulaması başlatıldı

Küçükçekmece'de 'kitaplar adrese teslim’ uygulaması başlatıldı

06.12.2023 - 12:01 | Son Güncellenme:

Küçükçekmece'de 'kitaplar adrese teslim’ uygulaması başlatıldı

Küçükçekmecede kitaplar adrese teslim’ uygulaması başlatıldı

İSTANBUL, (DHA)- Kentteki kütüphane sayısını 9’a çıkaran Küçükçekmece Belediyesi, özel gereksinimli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak ve kitapları herkes için erişilebilir kılmak amacıyla ‘kitaplar adrese teslim’ uygulamasını başlattı.

Tek tıkla başvurulabilecek hizmetten faydalanabilmek için, özel gereksinimli vatandaşların belediye kütüphaneleri ile ilgili web adresinden istedikleri kitapları seçerek iletişim numaralarından ilgili kütüphaneye bilgi vermeleri yeterli olacak. Belediye ekipleri talep doğrultusunda istenilen kitapları vatandaşların adresine teslim edecek.

4,5 YILDA 500 BİNE YAKIN ZİYARETÇİ

Kitap sayısının 70 binlere ulaştığı Küçükçekmece Belediye Kütüphaneleri; okumak, ders çalışmak, okur-yazar söyleşileri ve atölyeler gibi çeşitli olanaklara sahip olması yönüyle dikkat çekiyor. Son 4,5 yılda yaklaşık 500 bin ziyaretçinin uğrak noktası olan Küçükçekmece Kütüphaneleri’ndeki online kütüphanecilik uygulamaları, ziyaretçileri kitaplara ve okumaya teşvik ediyor. Kuşlu Çocuk Kütüphanesi, Rıfat Ilgaz Çocuk Kütüphanesi, Gezici Kütüphane dışındaki yetişkin kütüphaneleri olan Millet Kütüphanesi, Yusuf Ahıskalı Kütüphanesi, Kemal Paşa Semt Konağı Kütüphanesi, Halide Edip Adıvar Kütüphanesi, Gençlik Gelişim Merkezi Kütüphanesi ve Mehmet Akif Kütüphanesi’nde uygulanan hizmetle, 15 günlüğüne ödünç kitap alınabiliyor.

Küçükçekmece Belediye Kütüphaneleri,  ziyaretçilerine Pazar günü hariç haftanın 6 günü hizmet veriyor. 

Yazarlar