İstanbul Marka Şehirler Zirvesi Yarın Kapılarını Açıyor

Marka Şehirler Zirvesi Yarın Kapılarını Açıyor

10.05.2017 - 12:34 | Son Güncellenme:

.

Marka Şehirler Zirvesi Yarın Kapılarını Açıyor

Şehirlerin marka değerini artırmayı hedefleyen turizm, inşaat yatırımcılarının ve belediye başkanlarının buluşacağı Marka Şehirler Zirvesi’ne geri sayım başladı.
Sait Halim Paşa Yalısı’nda 11 Mayıs 2017 Perşembe günü gerçekleştirilecek 2. Marka Şehirler Zirvesinde, şehirlerin markalaşmasına önemli ivme kazandıran gayrimenkul projeleri, turizm yatırımlarının yanı sıra akıllı şehirler, çevrecilik, enerji verimliliği, kentsel dönüşüm projelerinin önemi, zorlaşan rekabet koşulları ve çözüm önerileri gibi pek çok konu ele alınacak.
Bu yıl ikincisi yapılacak 2. Marka Şehirler Zirvesinde, sosyo, ekonomik, çevresel ve kültürel açıdan tüm kaynakların verimli ve sürdürülebilir yönetimi, sadece fiziksel kaynakların değil, şehirleri şehir yapan insani ve sosyal faktörlerle yaşam kalitesinin artırmaya yönelik evrensel ortak değerler de ele alınacak.

Zirvede Önemli İsimler Söz Alacak
TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ın birer konuşma yapacağı, Eventuum’un düzenlediği Marka Şehirler Zirvesi markalaşma sürecinde şehirlere marka değeri katan önemli zirve kabul yer alıyor.
TURSAB Başkanı Başaran Ulusoy ve İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım’ın birer konuşma yağacağı zirvede; Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, İstanbul Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Proje İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Karakaya, Karden İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Paşa Karadeniz, BY Oktay Öz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Öz, KAPTİD Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler, Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim BABACAN Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer CEYLAN, LİK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet KURT, Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Faruk AKBAL, Yeniköy Turizm Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Nihat KANDALOĞLU, Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Dağ’ın konuşmacı olarak katılacağı Aremas Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Arslan da zirveye katılacak isimler arasında yer alıyor.
Proje İstanbul Platin Sponsorluğunda gerçekleşecek Marka Şehirler Zirvesi’ne sektörün güçlü firmaları sponsor oldu. Ana Sponsorluğunda Babacan Holding, Ceylan İnşaat, Dağ Mühendislik, Yemek Sponsoru Aremas, Networking Sponsoru Akzirve Gayrimenkul, diğer sponsorlar arasında Fuzul Ev, Lik Yapı, By OktayÖz İnşaat, Karden İnşaat ve Hasanoğlu İnşaat yer alıyor.

Dünya artık akıllı kentlerin önemini kavrıyor
2. Marka Şehirler Zirvesi’ne, özellikle terör olayları nedeniyle kaybolan ülke güvenirliliğinin, imajının ve prestijinin yeniden inşası için sivil toplum kuruluşları ve özel sektör temsilcileri de katılacak. Düzenlenecek zirve ile ilgili Eventuum Genel Müdürü Pınar Kopuz, “Türkiye’nin, bulunduğu konum itibariyle ekonomik, sosyal ve kültürel yönden stratejik önemi büyük. Bu özellikler, ülkemizi yabancı yatırımcılar için yeni fırsatlar barındıran önemli bir pazar haline getiriyor. Daha iyi eğitim, sağlık, barınma kısaca daha iyi yaşam koşulları arayan insanlar kentlere doğru yöneltiyor. Şehirlerin bu nüfus artışına ve insanların istek ve ihtiyaçlarını karşılamaya ne kadar hazır olduğuna dikkat çeken Kopuz, “Bütün bu soruların yanıtları bu zirvede masaya yatırılacak. Yaşanabilir, sürdürülebilir - marka kentler için, daha iyi yaşam koşulları için gereken sosyal, kültürel, mimari, mühendislik ve pek çok alanlar ele alınacak” dedi.
Yatırımlar konusunda önemli ataklar yapılan Türkiye’de, son dönemde bazı olumsuzluklar nedeniyle hedeflerimizden geri çekilmenin yanlışlığına vurgu yapan Kopuz, “Türkiye ekonomisi durağanlığı kaldırmaz. Ülkemiz küresel güçlerle rekabet edebilecek yüzlerce fırsatı bir arada barındıran kuvvetli bir ülke. Eğitim, sağlık, turizm, inşaat, üretim alanlarında yakın coğrafyanın merkezi durumunda. Bu zirve ile amacımız; Şehirlerimizin potansiyellerini ortaya çıkarmak. Farklı alanlardan iş birliklerini çoğaltmak, teşvik etmek, kültürel, sosyal, ekonomik, çevresel alanlarda yaşam kalitesini ve etkileşimini arttırmak. Markalarımıza ve ülke imajımızı güçlendirmek. İnanıyorum ki 2. Marka Şehirler Zirvesinde, kamu ve özel sektörün liderleri bir araya gelerek bu konuda ivedi kararlar alacaklar” dedi.
Zirvede Konuşmacılar ve Konu Başlıkları
Yeniköy Turizm İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Nihat KANDALOĞLU Sürdürülebilir Şehirler,
Babacan Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Babacan Büyüyen Ekonominin ve Nüfusun Şehirleşmeye Kazandıracağı Vizyon,
Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yard.Doğan Dağ Markalaşan Şehirlerde İnşaat Sektörünün Önemi,
Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan Referandum Sonrası İnşaat Sektöründeki Gelişmeler,
Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet AKSOY Dünya Markası Şehirler Nasıl Oluşturuldu?
Karden İnşaat Paşa Karadeniz Şehirlerimizin Geleceği Nasıl Planlanmalı?
BY OktayÖz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Oktay ÖZ Deprem Marka Şehirleri de Vurur. Kentsel Dönüşüm Gerekliliği ve Gaziosmanpaşa Gerçeği
LİK Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kurt Bursa’nın Gayrimenkul Sektörüne Katkısı ve Markalı Projeler
Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Yakup Dinler Dünyada Tek: Kapadokya
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Üyesi Faruk AKBAL Küreselleşme Sürecinde Markalaşma ve Sürdürülebilir Gelecek başlıklı konuşmalarda bulunacaklar.