Geri Dön
MerkezBahçelievler’de kurban kesim alanlarındaki hazırlık tamamlandı

Bahçelievler’de kurban kesim alanlarındaki hazırlık tamamlandı

Bahçelievler’de kurban kesim alanlarındaki hazırlık tamamlandı

Bahçelievler’de kurban kesim alanlarındaki hazırlık tamamlandı

İSTANBUL, (DHA)- Kurban Bayramı’na sayılı günler kala kurban satış ve kesim alanlarında hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda Bahçelievler Belediyesi, kurban satış ve kesim alanındaki hazırlık çalışmalarını tamamladı. Hijyen koşulları gözetilerek vatandaşların ihtiyaçlarını daha kolay karşılayabilmeleri için gerekli düzenlemeler yapılarak alan hazır hale getirildi.

Bahçelievler Belediyesi’nin Çobaçeşme’de hizmete sunduğu Kurban Satış Alanı'ndaki 93 çadırda yaklaşık 2 bini aşkın büyükbaş, 4 bine yakın küçükbaş kurbanlık satışa sunulacak. Satılan tüm kurbanlıkların kesimi Bahçelievler Belediyesi’nce hazırlanan modern ve hijyenik ortamlarda, belediyenin veteriner hekimlerinin kontrolünde, ehil kasaplar tarafından sağlanacak. Kafeterya ve mescidin de bulunduğu alanda kurban satıcıları için duş yerleri oluşturuldu.

“EKİPLER 24 SAAT ÇALIŞACAK”

Kurbanlık Satış Alanını ziyaret edip çalışmalar hakkında bilgi alan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, "Çobançeşme Mahallesi Mithatpaşa Caddesi üzeri ve Çobançeşme Mahallesi Sanayi Caddesi üzerinde kurduğumuz kurban satış ve kesim noktalarında belediyemizin zabıta, temizlik, ruhsat ve fen işlerine bağlı ekipler 24 saat esasına göre çalışacak. Ekiplerimiz alanın fiziki şartları ile ilgili çalışmalarını yürütürken veterinerlik bürosu çalışanları da alana gelecek kurbanlıkları taşıyan kamyonların resmi evraklarını kontrol ederek alana girişine izin verecek” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber