Geri Dön
Merkez Başkan Yazıcı: İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı

Başkan Yazıcı: İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı

Başkan Yazıcı: İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı

Başkan Yazıcı: İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı

İSTANBUL, (DHA) - Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İstanbul’da etkisini gösteren kar yağışı sonrasında ortaya çıkan tabloya ilişkin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni eleştirdi.  Yazıcı, ”3 dönemdir belediye başkanıyım, hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. Maalesef İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı” dedi.

İstanbul’da vatandaşların karla mücadelesine dikkat çeken Başkan Yazıcı, “İstanbul’u hiç bu kadar acziyet içerisinde görmemiştim. Çünkü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekipman bakımından 100 tane devletten daha fazla ekipmana ve teçhizata sahip. Büyükşehir 39 ilçe koordinasyonu ile bu kar mücadelesini çok rahat başarabilirdi. Bu kadar kar yağışı altında 365 gün yaşayan şehirler var dünyada. 3 dönemdir belediye başkanıyım, hiç böyle bir durumla karşılaşmadım. İstanbul hiç bu kadar aciz kalmamıştı maalesef” dedi. 

“İBB YETERİ KADAR ÖNLEM ALMADI”

“Uzmanların birkaç gündür bugünü işaret etmesi sonrasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeteri kadar önlem almadı” diyen Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çok ciddi bir ekipmanı var. Eğer ki güzel bir koordinasyon yapılsaydı, ilçelerin de destekleriyle bu durum daha iyi koordine edilebilirdi. Her ilçenin kendine göre aldığı tedbirler farklı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin almış olduğu tedbirler farklı. Özellikle ulaşım hatlarının kendilerine ait olması, ana arterlerin tamamen İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olması ve bizim İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bırakmak zorunda olduğumuz yerler var. Bizde Tuzla Belediyesi olarak elimizden geleni yapıyoruz. Meteorolojinin ve kendilerinin olan AKOM’un açıklamalarına rağmen alınan tedbirlerin yeterli olmamasından dolayı İstanbul’u hiç bu halde görmemiştim” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber