Merkez Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün, sanayi sitesi esnafı ile bir araya geldi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün, sanayi sitesi esnafı ile bir araya geldi

25.01.2024 - 12:31 | Son Güncellenme:

Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün, sanayi sitesi esnafı ile bir araya geldi

Büyükçekmece Belediye Başkanı Akgün, sanayi sitesi esnafı ile bir araya geldi

İSTANBUL, (DHA)- Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Tecimer Sanayi Sitesi’nde düzenlenen kahvaltıda sanayi sitesi esnafı ile bir araya geldi. Talep ve önerileri dinleyen Akgün, “İkinci büyük projemiz hepinizi ilgilendiriyor, canımız kurtarmak. Depremde tek bir vatandaşımızın burnu bile kanamasın istiyoruz. Bu kararlılık içinde de kentsel dönüşüm projemizi sürdüreceğiz” dedi.

Büyükçekmece’de kadınlar, gençler, çocuklar başta olmak üzere istihdama yönelik çok özel projelerin hayata geçeceğini belirten Başkan Akgün, “İlk günkünden çok daha heyecanlıyım” diye konuştu.

“İKİ BÜYÜK İŞİMİZ VAR”

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Tepecik Tecimer Sanayi Sitesi esnafı ve çalışanları ile kahvaltılı toplantıda ilçede yapılan çalışmalar ve hayata geçirilecek yeni projeler hakkında bilgi verdi. Büyükçekmece Belediyesi ve Sanayii Sitesi Kooperatifi ortaklarıyla yeni bir sanayi sitesinin ilçeye kazandırılacağını açıklayan Akgün, “2024-2029 yani 5 yıllık dönemde iki büyük işimiz var. Bir tanesi sizi ve endüstri meslek lisesi, çıraklık eğitimi mezunu olan arkadaşları ilgilendiren sanayi sitesi. Aynı zamanda bir özel sanayi sitesi daha yapılacak. O da Karaağaç köyünde” ifadelerini kullandı.

“51 BİN KONUTU YENİLEDİK”

En önemli projenin insan hayatını doğrudan ilgilendiren kentsel dönüşüm projesi olduğunu belirten Başkan Akgün, “İkinci büyük projemiz hepinizi ilgilendiriyor, canımız kurtarmak. Dünyanın 22 bölgesine gittim. Deprem panellerine katıldım. Türkiye’de en çok depremle uğraşan belediye başkanıyım. 51 bin konutu yeniledik. 20 binden fazla vatandaşımızın can ve mal emniyetini sağladık. Kentsel dönüşüm alanında da İstanbul’un öncü ilçesi olduk. Depremde tek bir vatandaşımızın burnu bile kanamasın istiyoruz. Bu kararlılık içinde de Kentsel Dönüşüm projemizi kararlılıkta sürdüreceğiz” diye konuştu.

“KAÇAK YAPILAŞMA BİR ŞEHİRDE KANSERDİR”

Akgün, “Şehrimizin planı içerisinde 85 bin dönüm hala tarım arazisini koruyoruz. Niye Büyükçekmece’ye çok saldırıyorlar? Daha yeni bize operasyon yaptılar. Niye bu kadar çok saldırıyorlar? Çevrenize bir bakın. Tarım arazilerine binlerce kaçak inşaat yapılan yerleri göreceksiniz. Bir daha o tarım arazileri geri dönmez. Büyükçekmece’de böyle bir şey yapamazsınız. Yaptığınız zaman başınıza yıkılır. Daha yeni yıktık. Kaçak yapılaşma bir şehirde kanserdir. Büyür ve şehri yutar. Bu şehrin küçük balıkçı kasabasından bu noktaya geldiğine buradaki herkes şahit. Neler yaptığımız hepiniz biliyorsunuz” dedi.

“YENİ BİR YATIRIM DÖNEMİNE GİRECEĞİZ “

Akgün şunları ekledi:

“Kadınlarımız için, çocuklarımız için, iş, aş arayan gençlerimiz için çok güzel projelerimiz var. Buradayız, bir yere gitmiyoruz. Önce Yüce Allah’ın takdiri, sizlerin desteğiyle yeni bir yatırım dönemine gireceğiz. Bizi kimse engelleyemez. 2019’a kadar Büyükşehir’in ambargosu altında görev yaptık. Ekrem İmamoğlu’na çok teşekkür ediyorum. Çünkü 39 ilçeye eşit işlem yapıyor. Büyükşehir’in 39 ilçeyi kucaklaması 16 milyon insanın mutluluğu içindir. Ayrımcılık yapmadan Allah’ın yaratmış olduğu en kutsal varlık olan insana hizmet ediyorsunuz. Bunu ayıramazsınız ama bizi ayırdılar. İlk günkünden çok daha heyecanlıyım Hasan Akgün olarak ve dağarcığım çok dolu. İnanılmaz dolu. Bunların hepsini çocuklarımıza, kadınlarımıza, esnafımıza, insanımıza, vatanımıza, şehrimize harcamak benim boynumun borcudur.”

 

Yazarlar