Geri Dön
MerkezDenizcilik ve Kabotaj Bayramı Kartal’da coşku ile kutlanacak

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kartal’da coşku ile kutlanacak

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kartal’da coşku ile kutlanacak

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kartal’da coşku ile kutlanacak

İSTANBUL, (DHA)- Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nda Kartal, kürek, yüzme ve dragon bot yarışları gibi çeşitli su sporlarına ve renkli etkinliklere sahne olacak. Kartal Belediyesi, Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü organizasyonu ile düzenlenen etkinlikler 3 Temmuz Pazar günü 15.00-20.00 saatleri arasında Dragos Su Sporları Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kartal’da Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kartal’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Yarışmacılar tekne gezisi ve jet ski gibi gösterilere katılabilecekken, 18 yaş üstü sporseverler de  ‘Mahalleler Yarışıyor Dragon Bot Yarışları’ ile doyasıya eğlenecek. Her mahallenin ayrı bir takım kuracağı bu organizasyonda, başvurular mahalle muhtarlıkları üzerinden yapılacak.

1.5 km serbest yüzme yarışlarının da düzenleneceği etkinlikte, 18-25 Yaş, 25-44 Yaş ve Masterlar olmak üzere sporcular, toplam 3 kategoride yarışacak. 4 çifte kürek yarışları ile de renklenecek etkinlikler ise kürek kulüplerinin kıyasıya mücadelesine sahne olacak.

BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL’DEN KARTALLI SPORSEVERLERE DAVET

Tüm sporseverleri Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla düzenlenecek olan etkinliğe davet eden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Denizlerimizdeki hâkimiyet ve bağımsızlığımızın sembolü olan 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı dolayısıyla İstanbul’un en güzel sahil kıyılarından birine sahip olan Kartal’da renkli bir kutlama programı organize ettik. Birbirinden heyecanlı su sporları yarışları ve gösterilerine imza atacağımız etkinlik programımızı ise ilçemizin sahip olduğu zengin potansiyeli en iyi şekilde değerlendirerek komşularımızın hizmetine açtığımız Dragos Su Sporları Merkezimizde gerçekleştireceğiz. Hazırladığımız bu heyecan dolu etkinliğe tüm sporsever komşularımızı bekliyoruz” dedi.

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber