Geri Dön
Merkez Kartal Belediyesi’nden velilere ‘Afet Bilinçlendirme Eğitimi’

Kartal Belediyesi’nden velilere ‘Afet Bilinçlendirme Eğitimi’

Kartal Belediyesi’nden velilere ‘Afet Bilinçlendirme Eğitimi’

Kartal Belediyesi’nden velilere ‘Afet Bilinçlendirme Eğitimi’

İSTANBUL (DHA) -Kartal’da, olası afetlere karşı hazırlık, arama kurtarma ve eğitim çalışmalarının kapsamlı yürütülebilmesi adına Sivil Savunma Uzmanlığı hizmet binasını faaliyete geçiren Kartal Belediyesi, ilçe genelinde bilinçlendirme eğitimlerine devam ediyor. 

Bugüne kadar binlerce Kartallı vatandaşa olası afetlere karşı çeşitli eğitimler veren Kartal Belediyesi, sahip olduğu 15 kreşte eğitim gören öğrencilerin velilerine, ‘Afet Bilinçlendirme Eğitimi’ veriyor.

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı binasında gerçekleştirilen eğitimlerde veliler; deprem anında, sonrasında ve deprem öncesinde yapılması gerekenler hakkında bilgilendiriliyor.

“HERKESE ÖZVERİLİ ÇALIŞMALARINDAN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Afet riskini çok ciddiye aldıklarını kaydeden Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Sivil Savunma Uzmanlığı ekibimiz, Kartal’daki Afet Bilinçlendirme eğitimlerine tüm hızıyla devam ediyor. Bu sayede bugüne kadar binlerce vatandaşımıza ulaştık. En son bu konuda, kreş öğrencilerimizin velilerine yönelik bir çalışma başlattık. Tüm arkadaşlarımıza, bu özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber