Merkez Mahallem Futbol Turnuvası şampiyonu belli oldu

Mahallem Futbol Turnuvası şampiyonu belli oldu

05.02.2024 - 09:48 | Son Güncellenme:

Mahallem Futbol Turnuvası şampiyonu belli oldu

Mahallem Futbol Turnuvası şampiyonu belli oldu

İSTANBUL, (DHA)- Ümraniye Belediyesi tarafından düzenlenen Mahallem Futbol Turnuvası’nın ödül töreni gerçekleşti. Aşağı Dudullu ve Atatürk Mahalleri arasında geçen final maçının galibi 1-0’lık skorla Atatürk Mahallesi oldu. Final müsabakasını eski FIFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel’in yönettiği turnuvada, futbolcular ödüllerini Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’dan aldı.

Bu yıl ikinci kez düzenlenen Mahallem Futbol turnuvası heyecanlı müsabakalara sahne oldu. Turnuvaya 23 mahalleden 268 sporcu katıldı. Tüm maçların Akademi Ümraniye Milet Bahçesi’nde oynandığı Mahallem Futbol Turnuvası'nın final maçını eski FIFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel yönetti. Aşağı Dudullu ve Atatürk Mahalleri arasında oldukça çekişmeli geçen final maçının galibi 1-0’lık skorla Atatürk Mahallesi oldu.

Turnuvada dereceye girenlere Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım tarafından kupa ve madalya takdim edildi. Ayrıca şampiyon olan Atatürk Mahallesi’ne 18 bin TL, 2'nci olan Aşağı Dudullu Mahallesi’ne 14 bin TL, 3'üncü olan Çakmak Mahallesi’ne 10 bin TL ve 4'üncü olan Topağacı Mahallesine’de 5 bin TL değerinde hediye çeki verildi

YILDIRIM: 60 BİNE YAKIN SPORCU YETİŞTİRDİK

Turnuvanın sona ermesiyle futbolculara ödüllerini takdim eden Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Futbol takımlarımız burada haftalarca oynadı. Şu anda şampiyonu belirlemiş olduk. Hepsine teşekkür ediyorum. Ümraniye’de futbol ve spor bir başka diyorum. Başarılarının devamını diliyorum. Yeni amatör kulüplerde kardeşlerimizde beraber Ümraniye’de çok önemli işler yapacağız. İnşallah, yeni oyuncular yetiştireceğiz, Ümraniye daha iyi yerlere gelecek. Bizim için bütün mahalleler şampiyon ama bir tane şampiyonumuz var o da benim doğduğum Atatürk Mahallesi. Bu mahalledeki gençleri ve yöneticileri tebrik ediyorum. 50-60 bine yakın sporcu yetiştirdik. Sadece futbol değil, 28-29 dalda yani basketbol, yürüyüş, atletizm, yüzme, güreş ve bütün salon sporlarında varız” dedi.

“BU ORGANİZASYONU TAKDİR EDİYORUM”

Eski FIFA kokartlı hakem Deniz Ateş Bitnel ise “Bu tarz organizasyonlarda final maçını yönetmem açısından çok fazla istek oluyor ama ben değerli gördüklerime katılıyorum. Ümraniye Belediyesi’nin halkın kaynaşması için yapmış olduğu bu organizasyonu takdir ediyorum. Her iki takımı da tebrik ediyorum, gayet centilmence bir mücadele oldu. Futbolcuların mücadeleyi ön planda tuttuğu ama birbirine karşı gayet centilmence davrandığı bir maç oldu” ifadelerini kullandı.

“MAÇ BEKLEDİĞİMİZDEN ZOR GEÇTİ”

Atatürk Mahallesi takımında oynayan Nurullah Açıkalın (28), “Maç beklediğimizden zor geçti, tempoluydu. Savunmada katı oynadık keza karşı tarafta öyle oynadı. Seyir zevki yüksek olduğuna inanıyorum. Belediye başkanımız İsmet Yıldırım’a çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.