Merkez Sultangazi'de kapalı pazar alanı hizmete açıldı

Sultangazi'de kapalı pazar alanı hizmete açıldı

17.01.2024 - 16:53 | Son Güncellenme:

Sultangazi'de kapalı pazar alanı hizmete açıldı

Sultangazide kapalı pazar alanı hizmete açıldı

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi, Cebeci Mahallesi’nin yükünü alacak 'S Caddesi kapalı pazar, otopark alanı ve Galericiler Sitesi’nin yapımını tamamladı. Pazar, Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun’un katılımıyla hizmete açıldı.

S Caddesi’ne içinde kapalı pazar, otopark alanı ve Galericiler Sitesi'nin de bulunduğu merkezin yapımı tamamlandı. Yeşil alan ve yürüyüş yolunda ise çalışmalar devam ediyor.

“ÜCRETSİZ RİNG SEFERLERİ DE DÜZENLİYORUZ”

Eski pazartesi pazarının trafik ve yaya sirkülasyonunu olumsuz etkilediğini belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Cebeci Mahallesi’nde kurulan Pazartesi pazarı artık yeni yerinde hizmet veriyor. Eskiden pazarın kurulduğu gün burada kargaşa hakimdi. Olumsuz hava şartlarında da hem yayalar hem de araçlar zor anlar yaşıyordu. S Caddesi Kapalı Pazar, Otopark alanı ve Galericiler Sitesi’nin yapımı ile hepsi geride kaldı. Komşularımız yeni Pazar alanına kavuştu. Pazar alanının yanı sıra kapalı otoparkıyla da hizmet veren merkezimiz bölgemizin önemli yükünü alacak. Komşularımızın Pazar alanına rahatça ulaşabilmesi için ücretsiz ring seferleri de düzenliyoruz. Komşularımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Yaklaşık 650 araçlık kapalı otopark imkanıyla hizmet veren merkezde elektrikli şarj istasyonu, engelli park alanı da bulunuyor.

Galericiler Sitesi’nin bulunduğu alanda dükkanlar yavaş yavaş açılmaya başladı. Oto galeriden ekspertiz dükkanına Sultangazi’nin ticaretine katkı sağlayan Galericiler Sitesi'nin birçok kişiye istihdam sağlaması bekleniyor.

Hizmet tesisinin çevresinde birçok fonksiyonu bulunacak yeşil alan çalışmaları devam ediyor. 6 bin metrekarelik alanda çocuk parkı, oyun alanı, yürüyüş yolu ve yeşil alan da yer alacak.