Merkez TÜGİAD’dan yeni üyelerine plaket töreni

TÜGİAD’dan yeni üyelerine plaket töreni

12.02.2024 - 12:33 | Son Güncellenme:

TÜGİAD’dan yeni üyelerine plaket töreni

TÜGİAD’dan yeni üyelerine plaket töreni

İSTANBUL, (DHA)-TÜRKİYE genelinde bine yakın üyesi bulunan Türkiye Genç İş İnsanları Derneği’nin (TÜGİAD) yeni üyelerine, İstanbul’da düzenlenen törenle plaketleri verildi.
TÜGİAD Genel Merkezi’nde, ‘Bir İstanbul Buluşması’ başlığıyla düzenlenen törende, yeni üyelere rozetleri ve plaketleri Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım tarafından verildi. Ekonomist Levent Yılmaz ve Gazeteci Metehan Demir’in, son ekonomik ve siyasal gelişmeler hakkında üyeleri bilgilendirdiği, yaklaşan yerel seçimlerin iş dünyası için önemine ilişkin değerlendirmede bulunduğu törende konuşan TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, göreve geldikleri Nisan 2023’ten bu yana yapılan yoğun çalışmaların sonucunda; TÜGİAD’a katılımların her geçen gün arttığına dikkat çekerek, “Türkiye’deki genç iş insanlarının çatı örgütü olan derneğimiz, yurt içi ve yurt dışındaki yapılanmasına tüm hızıyla devam ediyor. Ülkemizin başarılı genç iş insanlarının aramıza katılmasıyla gücümüz daha da artıyor” dedi.
‘GENÇ İŞ İNSANLARIMIZ İLE DÜNYA ARASINDA KÖPRÜ OLACAĞIZ’
TÜGİAD’ın, 2025 yılı sonuna kadar Türkiye genelindeki tüm bölgelerde şubeleşme çalışmalarını tamamlayacağını söyleyen Gürkan Yıldırım, “Avrupa’dan Amerika’ya, yurt dışındaki 18 temsilciliğimizi de şubelere dönüştüreceğiz. Önümüzdeki günlerde Çin Halk Cumhuriyeti ve Brüksel şubelerimizle bunun startını vereceğiz. Ayrıca, kuruculuğunu üstlendiğimiz Türk Devletleri Konfederasyonu ile ülkemiz iş insanlarının Türk Dünyası ile tanışması için bir köprü kuracağız. Tüm bu çalışmalarımızla, başta ülkemizin lobi faaliyetleri olmak üzere, TÜGİAD üyesi genç iş insanları ve girişimcilerin yeni pazarlara ulaşması, dünya genelinde yeni yatırım ve iş birliği imkanlarına kavuşması için çalışacağız” diye konuştu. 
‘GÜÇLÜ BİR GENÇLİK POTANSİYELİMİZ VAR’
Avrupa ülkelerindeki genç nüfusun azlığının, bu ülkelerin en büyük sorunu haline geldiğine vurgu yapan TÜGİAD Başkanı Yıldırım, “Bizim ise çok güçlü, donanımlı ve dinamik bir gençlik potansiyelimiz var. TÜGİAD, sesi olduğu genç iş insanlarının dünya pazarlarında daha fazla yer alabilmesi, ülke ihracatına katkı sağlaması için her konuda destek vermeyi sürdürecek” dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI