İstanbul Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’den çiftlere ‘evlilik destek paketi’ sözü

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’den çiftlere ‘evlilik destek paketi’ sözü

14.02.2024 - 16:05 | Son Güncellenme:

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’den çiftlere ‘evlilik destek paketi’ sözü

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü’den çiftlere ‘evlilik destek paketi’ sözü

İSTANBUL, (DHA) – Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 14 Şubat dolayısıyla 14 çiftin nikahını kıydı. Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi Nikah Salonu’nda yapılan nikah öncesi açıklama yapan Döğücü, ‘ikinci dönemin ilk sözü’ diyerek ilçede evlenecek çiftlere; içinde ev tekstili ürünleri, çamaşır ve kahve makinesinin bulunduğu evlilik destek paketi vereceklerini açıkladı.

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, 31 Mart yerel seçimleri öncesi ilk seçim vaadini 14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel gerçekleştirilen toplu nikah töreninde duyurdu. 14 çiftin nikahını kıyarak hediye takdiminde bulunan Döğücü, bundan sonra ilçede evlenecek her çifte evlilik destek paketi vereceklerini söyledi.

“GÜÇLÜ AİLENİN GÜÇLÜ TOPLUM OLUŞTURDUĞUNA İNANIYORUZ”

Aile kurumunu önemsediklerini vurgulayan Döğücü, “14 Şubat Sevgililer Günü’nde 14 çiftimizin sevgilerini pekiştirecek, aralarındaki muhabbeti geliştirecek nikahlarını kıyalım. Sizleri böyle mutlu görünce biz daha çok mutlu olduk. Güçlü ailenin güçlü toplum oluşturduğuna inandığımız için aile kurumunu çok önemsiyoruz. Rabbim yuvanızdan sofra, sohbet ve secde birliğini eksik etmesin. Çok mutlu olun, rabbim güzel evlatlar nasip etsin. Birbirinize de hep böyle ilk günkü gibi bakın” dedi.

Döğücü, “İkinci dönemin ilk sözünü buradan duyurmak istiyorum. Bundan sonra Sancaktepe’de evlenecek çiftlere evlilik destek paketi hazırladık. Evlilik destek paketinde ilçede kadınların meslek kurslarında yaptığı ev tekstili ürünleri, çamaşır ve kahve makinesi bulunuyor. Sancaktepe’de evlenecek çiftler çok şanslı. Biz evlenmenizi, çoğalmanızı istiyoruz. Huzurlu, mutlu Sancaktepe’de sizlerle hep birlikte yaşamak arzusundayız” diye konuştu.  

Nikahları kıyılan çiftler de heyecanlarını dile getirerek özellikle 14 Şubat’ta evlendikleri için mutlu olduklarını ifade etti. Hediyeleri için Şeyma Döğücü’ye teşekkür eden yeni evliler, desteğin önemli olduğunu dile getirdi.