Sancaktepe Sancaktepe’de ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel etkinlik

Sancaktepe’de ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel etkinlik

02.12.2022 - 15:26 | Son Güncellenme:

Sancaktepe’de ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel etkinlik

Sancaktepe’de ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel etkinlik

İSTANBUL, (DHA)- Sancaktepe Belediyesi, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel bir etkinlik gerçekleştirdi.

Belediye bünyesinde hizmet veren Engelli Dinlenme Evi (EDEV) kursiyerleri, engelliler günü dolayısıyla özel bir program hazırladı. Programda engelli bireylerden oluşan müzik grubu sahne aldı. Salondakilerin beğenisini toplayan konserde vatandaşlar da şarkılara eşlik etti.

Recep Tayyip Erdoğan Kongre Merkezi’nde 3 Aralık Cuma günü gerçekleşen programa, Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü’nün yanı sıra Sancaktepe Kaymakamı Ahmet Karakaya, Sancaktepe AK Parti İlçe Başkanı Turgay Akpınar Sancaktepe EDEV’de hizmet alan engelli vatandaş ve çok sayıda davetli katıldı.

“YETER Kİ BİZLER GÖNLÜMÜZDEKİ, KAFAMIZDAKİ ENGELLERİ KALDIRALIM”

Engelli bireylere fırsat verildiğinde başarılı işler ortaya koyduklarını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, “Kardeşlerimiz ne kadar yetenekli olduklarını söyledikleri nağmelerle ve el işi göz nuru yaptıkları el işleri ile bize gösterdiler. Emeği geçenleri kutluyorum. İnsanlarımıza fırsat verildiğinde neler yaparlar, onu görüyoruz. Yeter ki bizler gönlümüzdeki, kafamızdaki engelleri kaldıralım. Kafadaki engeller kalktıktan sonra bu milletin çocuklarının aşamayacağı hiçbir engel yoktur. Biz diyoruz ki, hayatımız boyu hiçbir engeli tanımıyoruz. Mücadele ederek, tüm engelleri aşarak hayata tutunuyoruz, mutluca, huzurluca yaşıyoruz. Dünya Engelliler Günü’nü bir güne sığdırıp onları sadece bir gün hatırlamak doğru değil. Biz 365 gün hatırlamak zorundayız. Engelli kardeşlerimizin rahat yaşayabilmeleri adına onların önlerindeki engelleri kaldırmak ta bizlerin görevi” dedi.

Konuşması’nda Sancaktepe EDEV’de yapılan faaliyetlerden de söz eden Başkan Döğücü ayrıca engelli vatandaşlar için ‘Engelli Sarayı’ projesi olduğunu ve bu projeyi hayata geçirmek için çalışmalar yapıldığını belirtti.

Konuşmaların ardından etkinlikte, gitar, 90’lı yılların şarkıları, konser, piyano dinletisi ve folklor gösterisi gerçekleşti. Programda ayrıca EDEV’de eğitim gören vatandaşların ürünlerinin sergilendiği sergi katılımcılardan ilgi gördü.

Protokol konuşmalarının ardından Başkan Döğücü ve Kaymakam Ahmet Karakaya tüm masaları tek tek gezerek engelli vatandaşlarla bir araya geldi. Gece sonundaq, hatıra fotoğrafı çektirdi.