İstanbul Şeyma Döğücü: Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak

Şeyma Döğücü: Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak

08.02.2024 - 14:20 | Son Güncellenme:

Şeyma Döğücü: Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak

Şeyma Döğücü: Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak

İSTANBUL, (DHA) - Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, tapu teslim töreninde konuştu. Döğücü, “Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak” ifadelerini kullandı.  

Hilal Mahallesi’nde tapularına kavuşmayı bekleyen 40 vatandaş için Sancaktepe Belediye Başkanlığında tapu teslim töreni yapıldı. Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ile AK Parti Sancaktepe İlçe Başkanı Turgay Akpınar’ın da hazır olduğu programda 40 hak sahibi tapularına kavuştu.

DÖĞÜCÜ: SANCAKTEPE’DE TAPUSUZ MÜLK KALMAYACAK

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü, programda yaptığı konuşmada görev süresi boyunca belediye olarak en büyük hedeflerinin tapu sorunundan arınmış, gündeminde tapu problemi olmayan bir Sancaktepe olduğunu söyledi. Döğücü, “Vatandaşlarımız ile özelikle Halk günleri ve mahalle toplantılarında bir araya geldiğimizde tapularla ilgili tarafımıza bildirilen sorunların çözüm noktasında çok gayret sarfettik. Vatandaşımızın menfaatine uygun olacak şekilde pazarlıklar yaparak bugün, 40 tapuyu daha hak sahiplerine teslim ettik. Bu zamana kadar görev süremiz boyunca 2101 hak sahibine tapularını teslim ettik. Sancaktepe’de tapusuz mülk kalmayacak. Sancaktepe’de ikamet eden her komşumuz kendi tapulu mülklerinde oturmuş olacak” şeklinde konuştu.

Tapu dağıtım töreni, yapılan konuşmaların ardından hak sahiplerine tapu teslimi ile sona erdi.