Sultanbeyli Şiir okuma ve fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Şiir okuma ve fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu

25.06.2021 - 14:09 | Son Güncellenme:

Şiir okuma ve fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu

Şiir okuma ve fotoğraf yarışması ödülleri sahiplerini buldu

İSTANBUL, (DHA) - Yunus Emre Şiirleri Okuma Yarışması ve Sultanbeyli'de Çocuk ve Park Fotoğraf Yarışması’nın ödül töreni yapıldı. Dereceye girenlere ödüllerini Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin takdim etti.

Şiir yarışmasında birinci “Miskinlikte Buldular” adlı şiir ile Recep Gençay, ikinci “Ben Yürürüm Yane Yane” ile Ömer Faruk Özdemir, üçüncü ise “Bu Vücudum Şehrine” adlı şiirle İbrahim Gökhan Doğan oldu. Ayrıca şiir okuma yarışmasında mansiyon ödüllerini Edanur Ermiş, Hamza Durmaz, Murat Demirli, Serkan Keskin, Tuğba Şentürk, Vahdettin Oktay Beyazlı ve Yasin Onat aldı.

Sultanbeyli’de Çocuk ve Park Fotoğraf Yarışmasının birincisi Turan Topalar, ikincisi Ömer Tuztaş olurken üçüncü ise Ahmet Pektaş oldu. Fotoğraf yarışmasında mansiyon ödüllerini ise Muhammet Emin Ocak ve Zehra Betül Kartallı aldı.

Ödül töreninde konuşan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, yarışmalara eserleriyle katkı sunan herkese teşekkür etti. Sultanbeyli’nin kültür ve sanatta önemli çalışmalara imza attığını vurgulayan Başkan Keskin, “İlçemiz hamdolsun güzel çalışmalarla yoluna emin adımlarla ilerliyor. Sultanbeylimize kazandırdığımız kalıcı yatırımlarla birlikte kültür-sanat, eğitim ve sağlık alanında da büyük işlere imza atıyoruz. Amacımız ilçemizden şairlerin, yazarların, fotoğraf sanatçılarının, bilim insanlarının yetişmesi. Bu şiarla hamdolsun yolumuza devam ediyoruz. Gençlerimize güveniyoruz. Onlara dokunan her çalışmanın içinde yer almaya büyük gayret gösteriyoruz. Katılan herkese teşekkür ediyor, ödül alan kardeşlerimi tebrik ediyorum.” dedi.

İlçe Kaymakamı Metin Kubilay yaptığı konuşmada, kültür sanat alanında yaptığı büyük çalışmalar için Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin'e teşekkür etti. Yarışmaya katılan herkese sanat hayatlarında başarılar dileyen Kubilay, Sultanbeyli'de güzel gelişmeler yaşandığını kaydetti.