İstanbul Sultangazi Belediye Başkanı Dursun: Maaşlara toplamda yüzde 49,25’lik bir zam yaptık

Sultangazi Belediye Başkanı Dursun: Maaşlara toplamda yüzde 49,25’lik bir zam yaptık

14.02.2024 - 16:37 | Son Güncellenme:

Sultangazi Belediye Başkanı Dursun: Maaşlara toplamda yüzde 49,25’lik bir zam yaptık

Sultangazi Belediye Başkanı Dursun: Maaşlara toplamda yüzde 49,25’lik bir zam yaptık

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi ile HAK-İŞ’e bağlı Hizmet İş ve Öz Güven-Sen Sendikaları arasında gerçekleşen toplu iş sözleşmesinde imzalar atıldı. Törende konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, belediye bünyesindeki işçilere sosyal haklarını iyileştirmek ile birlikte maaşlara toplamda yüzde 49,25’lik bir zam yapıldığını açıkladı.

Sultangazi Belediyesi Personel Anonim Şirketi (SUGAŞ) ile HAK-İŞ’e bağlı Hizmet İş ve Öz Güven-Sen Sendikaları arasında imzalar atıldı. Sultangazi Nikah Sarayı’nda gerçekleşen toplu iş sözleşmesine Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, SUGAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Durmuş, Miksen Genel Sekreteri Av. Zekeriya Sancı, Hizmet İş 1 No’lu Şube Başkanı Mustafa Canpolat, Öz Güven-Sen Genel Sekreteri Hasan Koç ve sendika işçileri katıldı.

“DAHA GÜZEL İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Çalışmaların titizlikle yürütüldüğünü belirten Dursun, “Ocak ayı maaşınızı zamlı olarak yüzde 49,25 ile alacaksınız, hayırlı uğurlu olsun. Bu süreçteki çalışmalarımızı elimizdeki imkanların en iyisi olacak şekilde yürüttük. Belediye olarak çalışma arkadaşlarımızın yanındayız, bu şehri birlikte yönetiyoruz. Sizlerin de desteğiyle Sultangazi’de daha güzel işler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

“İLÇEMİZİN MODERN BİR GÖRÜNÜME KAVUŞMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

Dursun, şöyle devam etti:

“Şehrin gelişmesi için cadde ve sokaklarımızın yenilenmesine ve ilçemizin modern bir görünüme kavuşması için var gücümüzle çalışıyoruz. Şehrin huzurlu ve güvenli olması için ekip arkadaşlarımızla ciddi bir çalışma yürütüyoruz. Bizim için en önemlisi komşularımızın daha rahat ve konforlu bir şehirde yaşaması. Tüm bunları hep birlikte yapıyoruz. Bu şehre sizlerin de en az bizler kadar sahip çıkması gerekir. Yaklaşık bin 800 çalışanımızla bu şehre hizmet veriyoruz. Hangi işi yapıyorsak yapalım; herkesin işini en iyi şekilde yapması için gayret etmesi ve emek vermesi gerekir. İşinizi özveriyle yaptığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”