İstanbulSultangazi Sinema Akademisi’nde eğitimler sürüyor

Sultangazi Sinema Akademisi’nde eğitimler sürüyor

07.12.2023 - 16:24 | Son Güncellenme:

Sultangazi Sinema Akademisi’nde eğitimler sürüyor

Sultangazi Sinema Akademisi’nde eğitimler sürüyor

İSTANBUL, (DHA) – Sultangazi Belediyesi'nin sinema tutkusunu mesleğe dönüştürmek isteyen gençlere yönelik hayata geçirdiği Sinema Akademisi’nde eğitimler devam ediyor. Sinema Akademisi ile senaryo yazarlığı, yönetmenlik ve oyunculuk dersleri veriliyor.

Gençlerin hayallerine giden yolda uzman eğitmenlerle çalıştıklarını belirten Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, “Sinema tutkusunu farklı bir boyuta taşımak isteyen gençlerimizi yalnız bırakmıyor, Sinema Akademimizle onların bir profesyonele dönüşmesi için gayret ediyoruz. Uzman eğitmenler eşliğinde 3 ayrı bölümde eğitim gören gençlerimiz, kendilerini geliştirmek istedikleri alan doğrultusunda teorik ve pratik eğitimlerle sinema sektörüne dair birçok şeyi öğreniyor. Bizler de onları uzman kadrolarımızla en iyisi olabilmeleri için destekliyoruz. Sultangazi Belediyesi olarak gençlerimizin her alanda önünü açmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

SENARYO YAZARLIĞI, YÖNETMENLİK, OYUNCULUK

Sinema Akademisi, üç ayrı dalda eğitimlerini sürdürüyor. Senaryo yazarlığı ile gençler metin yazma becerilerini ve yaratıcılıklarını geliştirirken, yönetmenlik branşında kamera ve kadraj becerisi, kurgu ve set ortamında çekim yapabilme becerisi kazanıyorlar. Ekran önünde olmak isteyen gençler ise oyunculuk bölümünü geçerek geleceğin yıldızı olmak için gayret gösteriyor. Aynı zamanda her ay alanında uzman ve tanınır isimler de yine Sinema Akademisi kapsamında kursiyerlerle buluşturuluyor.

 

 

Yazarlar