İstanbul Sultangazi’de 'Medeniyet Sohbetleri' isimli söyleşi düzenlendi

Sultangazi’de 'Medeniyet Sohbetleri' isimli söyleşi düzenlendi

29.01.2024 - 11:34 | Son Güncellenme:

Sultangazi’de 'Medeniyet Sohbetleri' isimli söyleşi düzenlendi

Sultangazi’de Medeniyet Sohbetleri isimli söyleşi düzenlendi

İSTANBUL, (DHA)- Sultangazi Belediyesi tarafından Cezeri Kültür Sanat ve Teknoloji Sezonu kapsamında, Prof. Dr. Nurullah Genç’in gerçekleştirdiği “Medeniyet Sohbetleri” adlı söyleşi düzenlendi.

Sultangazi Belediyesi; tiyatro, seminer, söyleşi, sempozyum, konser, sinema gösterimi gibi bir çok etkinliği ilçe sakinleriyle buluşturmayı sürdürüyor.  Bu kez, Prof.Dr. Nurullah Genç, “Medeniyet Sohbetleri” ile Sultangazi Etkinlik Salonu’nda bir araya geldi. Söyleşiye Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, eşi Tuba Dursun ve çok sayıda vatandaş da katıldı.

Batı dünyasının ‘medeniyet’ diye savunduğu tezin doğasında yıkıcılığın olduğunu belirten Prof. Dr. Nurullah Genç, Batı’nın merhametli ve adaletli bir dünyanın temsilcisi olamayacağını vurguladı. Prof. Dr. Genç,  ayrıca Filistin’de yaşanan olaylara da değindi.

Söyleşinin ardından Prof. Dr. Nurullah Genç’e çiçek takdim eden Sultangazi Belediye Başkanı Abdurrahman Dursun, “Kıymetli hocamıza samimi, içten sohbeti için teşekkür ederiz. Cezeri Kültür Sanat ve Teknoloji Sezonu kapsamında sevilen isimleri izleyicilerimizle buluşturmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.