Geri Dön
İstanbulSÜREKDER BEDENSEL ENGELLİLERE HAYAT BOYU İSTİHDAM SAĞLAYACAK

SÜREKDER BEDENSEL ENGELLİLERE HAYAT BOYU İSTİHDAM SAĞLAYACAK

SÜREKDER BEDENSEL ENGELLİLERE HAYAT BOYU İSTİHDAM SAĞLAYACAK

Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu (UBEF) bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim ve Kalite Derneği (SÜREKDER), Uzman Eğitmenlik Projesi’ne bedensel engellileri dahil ederek onlara yaşam boyu istihdam olanağı sağlayacak.
SÜREKDER ve Sakatlar Derneği’nin işbirliğinde gerçekleşecek olan projede bedensel engelliler, 10 dalda Uluslararası geçerli, 480 saatlik Uzman Eğitmenlik Projesi’nden ücretsiz olarak yararlanacaklar.
Türkiye’de her işyerinin kanuni olarak yüzde 3 engelli çalıştırma zorunluluğu olduğu halde, birçok işverenin bu kanunu uygulamadıklarını belirten Türkiye Sakatlar Derneği Başkanı Şükrü Boyraz, “İşverende, engellilerin fiziksel görüntülerinin vitrine uymadığı ve herhangi bir iş üretemeyecekleri düşüncesi hakim” dedi.
UBEF ve SÜREKDER’in, ülke çapında başlatmış olduğu “Uzman Eğitmenlik Projesi ” ile bedensel engellilerden de profesyonel uzman eğitmenler çıkararak, genelin ön yargısı olan “bedensel engelli iş üretemez” yargısını ekarte etmeyi amaçladığını aktaran Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu Başkanı Ali İlseven, “Günümüz dünyasında revaçta olan “Uzman Eğitmen” (CEO) projesiyle, bedensel engellilerin kendi yaşamlarını idame ettirmelerine destek olarak, onları tüm sektörlerde tercih edilen ve aranılan eleman konumuna getireceğiz” diye konuştu.
Ali İlseven, “Ülkemizde alanında en fazla sosyal sorumluluk projesi düzenleyen ve yürüten Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu, Birleşmiş Milletler nezdinde ve Birleşmiş Milletlere üye 193 ülkeyi kapsayan çağın eğitimi olarak nitelendirilen, (CEO) Uzman Eğitmen Projesini tüm dünyayla birlikte Türkiye ayağını da başlatmıştır. Şimdiye kadar 2 milyon kişiye eğitim veren Uluslararası Bilim ve Eğitim Federasyonu (UBEF) Uzman Eğitim Projesi üç ana başlıktan oluşacak; ‘Denetçilik’, ‘Kalite Yönetim Sistemleri’ ve ‘Kişisel Gelişim Eğitimleri’” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber