Geri Dön
İstanbulTEKMER, ‘İstihdam Fuarı’nda gençler ile yatırımcıları bir araya getirecek

TEKMER, ‘İstihdam Fuarı’nda gençler ile yatırımcıları bir araya getirecek

TEKMER, ‘İstihdam Fuarı’nda gençler ile yatırımcıları bir araya getirecek

TEKMER, ‘İstihdam Fuarı’nda gençler ile yatırımcıları bir araya getirecek

İSTANBUL, (DHA) - Tuzla Belediyesi Teknoloji Merkezi (TEKMER), ‘Benim bir fikrim var’ diyen gençleri, risk sermayesi olan yatırımcılar ile buluşturmak için Tuzla Belediyesi 5’inci Kariyer ve İstihdam Fuarı’ndaki yerini aldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, TEKMER standını ziyaret etti.

Tuzla Belediyesi, Türkiye’de yerel yönetimler bazından ilk kez Teknoloji Merkezi’ni kurarak hizmete açtı. KOSGEB iş birliği ile Tuzla Belediyesi Şelale Eğitim Parkı içerisinde kurulan Teknoloji Merkezi, çağın gerektirdiği inovatif fikirlere ev sahipliği yapmaya başladı. Tuzla Belediyesi TEKMER için İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Medeniyet Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi ile iş birliği anlaşması yaparak eğitim ağını genişletti. Ayrıca TEKMER’de oluşabilecek yeni fikirler için biyoteknoloji, yazılım, kimya ve yapay zeka konularında uygulama alanları oluşturuldu. Kurulan merkez ile birlikte ‘Benim bir fikrim var’ diyen gençler, risk sermayesi olan yatırımcılar ile buluşma fırsatı yakalıyor. Bu kapsamda TEKMER, ‘Benim bir fikrim var’ diyen gençleri, risk sermayesi olan yatırımcılar ile buluşturmak için Tuzla Belediyesi 5’inci Kariyer ve İstihdam Fuarı’ndaki yerini aldı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı da TEKMER standı ziyaret etti.

“TEKMER FİKİRLERİN BÜYÜDÜĞÜ VE BİNLERCE İSTİHDAMA NEDEN OLABİLECEK BİR YERDİR”

TEKMER ile ilgili açıklamalarda bulunan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “İstihdam fuarımımıza 250 firma katılıyor ama bugün bir stanttayız ki Tuzla Belediyemizin iştiraklerinden bir tanesi olan KOSGEB ve belediye işbirliği kapsamında Türkiye’de ilk defa olan Teknoloji Merkezimizin standındayız. Teknoloji Merkezimizi biz Tuzla’da istihdama yönelik olan bu fuarda ne için bulunduruyoruz. Çünkü, biliyoruz ki, ‘fikrim var’ diyen insanları kuluçkaya yatırarak start-uplar oluşturarak hem ülkemize hem de milletimize çok güzel ürünlerle çıkabilecekleri merkezlerimizin bizim için çok kıymetli olduğuna inanıyoruz. Tuzla TEKMER’in hedefi de bu. Bugün burada ‘bir fikrim var’ diyen vatandaşlarımızla görüşeceğiz. Onlardan aldığımız fikirler ile kuluçka merkezimizde start-uplar oluşturarak hem Tuzlamıza hem de ülkemizde kazandıracağız. Onların kuracakları start-uplarında hem bir unicorn firma olma yolunda dünyada çok iyi bir noktaya geleceği gibi aynı zamanda istihdam konusunda da binlerce insana fikir olabilecek güzel çalışmalar olacağına inanıyoruz. TEKMER sadece istihdam değil, TEKMER fikirlerin büyüdüğü, kuluçkaya yattığı start-uplar ile unicorn firmaların gelişecebileceği binlerce istihdama neden olabilecek bir yerdir” dedi. 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber