İstanbulZeytinburnu’nda geleneksel ekmek atölyesi eğitimleri başlıyor

Zeytinburnu’nda geleneksel ekmek atölyesi eğitimleri başlıyor

04.12.2023 - 14:25 | Son Güncellenme:

Zeytinburnu’nda geleneksel ekmek atölyesi eğitimleri başlıyor

Zeytinburnu’nda geleneksel ekmek atölyesi eğitimleri başlıyor

İSTANBUL, (DHA)- Zeytinburnu Tarihi Merkezefendi Fırını’nda Geleneksel Ekmek Atölyesi’nin ilk dersi 5 Aralık’ta başlıyor. Yapılan mülakatların ardından seçilen 100 kişi, gruplar halinde 3 ay boyunca haftada iki gün yapılacak derslere katılacak. Temel ve uygulamalı dersleri başarıyla tamamlayan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak.

Zeytinburnu Tarihi Merkezefendi Fırını’nda Geleneksel Ekmek Atölyesi eğitimleri başlıyor. 15 yaş üzeri ve sadece Zeytinburnu’nda ikamet edenlerin katılabileceği eğitim yoğun ilgi gördü. Kontenjan sınırı olan atölye için 190 kişi başvuruda bulundu.

Atölyede ekmek ustası Umut Bayram tarafından iş güvenliği, hijyen, dinlenme ve soğuk fermantasyon ve ekmek üretimi dersleri verilecek. Ücretsiz olan Geleneksel Ekmek Atölyesi’nde ilk ders 5 Aralık’ta saat 16.00’da başlayacak. Atölye süresince kullanılacak tüm malzemeler ise Zeytinburnu Belediyesi tarafından karşılanacak.

Temel ve uygulamalı dersleri başarıyla tamamlayan kursiyerler Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika almaya hak kazanacak.