Geri Dön
İzmirAK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Veremedikleri her hizmetin, her eksiğin envanterini tutacağız

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Veremedikleri her hizmetin, her eksiğin envanterini tutacağız

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Veremedikleri her hizmetin, her eksiğin envanterini tutacağız

AK Parti İzmir İl Başkanı Sürekli: Veremedikleri her hizmetin, her eksiğin envanterini tutacağız

İZMİR, (DHA) - AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, online gerçekleştirdiği ilçe başkanları toplantısında yaptığı konuşmada, "İzmir, yerel hizmet alamıyor. Veremedikleri her hizmetin, her eksiğin envanterini tutacağız. 2024'e kadar İzmirlilerin sesi olmaya devam edecek, sonra da bu enkazı biz ayağa kaldıracağız" dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, online gerçekleştirdiği ilçe başkanları toplantısında 2022 rotasını belirledi. Sürekli toplantıdaki konuşmasında CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesini eleştirdi. CHP'li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'in "Yüzlerce tekne flamingoları görmek için turlar yapacak" sözlerine atıfta bulunan Başkan Sürekli, "Körfezde pelikanlar için turistik turu, çamur deryasında mı yapacaklar? Ciğerleri yerinden söken bu pis kokunun içinde mi yapacaklar? Çiğli Atıksu Arıtma Tesisi'nden geceleri pis suları körfeze deşarj yaparak mı olacak? Körfez temizliğini yapmadan bu mümkün değil. Bunun için de alt yapıda yağmur suları ile kanalizasyonu ayrıştırmak ve dere ıslahlarını gerçekleştirmek zorundalar. Ancak durmadan öteliyorlar. 5 bin kilometre ayrıştırma hattına ihtiyaç varken, şimdiye kadar yaklaşık yüzde 13 yapabildiler. Dere ıslahlarını yapmadan, sorunu köklü biçimde çözmek imkansız. İşlerliğini kaybeden büyük kanal projesini ayağa kaldırmak yerine geçici ve pansuman tedbirlerle sorun daha da büyüyor. Hal böyleyken, turistik tur yapma hayali kurmaları gerçekten çok ilginç" dedi.

'YAPILAN İŞ SONUÇ ODAKLI OLMALI, HERKESİ MUTLU ETMELİ'
İlçe Başkanlarının 2023 ve 2024 hedefleri doğrultusunda yaptıkları planlamaların da tartışıldığı toplantıda, saha çalışmalarına ilişkin veriler de paylaşıldı. İlçe Başkanlarından 'sahaya tam hakimiyet' isteyen İl Başkanı Kerem Ali Sürekli, "Bir yandan, yerel sıkıntıları tespit edecek, diğer yandan da İzmir'e yaptığımız yatırımları anlatacağız. Açıp, kapatmadıkları çukurlara kadar tüm sorunları tek tek bileceğiz. Çiğli tramvayıyla övünüyorlar. İyi güzel de çalışmaları, ambulansların devlet hastanesine giriş yapmasını zorlaştırıyor. Tek yapacakları kavşak düzenlemesi ama oralı olan yok. Atatürk Organize Sanayi Bölgesi'ndeki firmalar, büyük fabrikalar ayağa kalktı. Kimse onlara kulak vermiyor. Günde ortalama her bir firma için 10 TIR'ın giriş yaptığı bölge, tramvay güzergahından dolayı kilitlenmiş olacak. Bu kadar hayati sorunu görmezden gelerek yatırım yapılmaz. Bir iş yapılıyorsa, sonuç odaklı yapılmalı ve herkesi mutlu etmeli" diye konuştu.

'2021'DE, YENİ YILIN ÖNCÜ ÇALIŞMALARINA İMZA ATTIK'
2021'de partisinin il ve ilçe teşkilatlarının pandemi koşulları elverdiğince yoğun bir performansla çalıştığını vurgulayan Sürekli, şöyle devam etti:
"Hep birlikte çok insana dokunduk. İlçe ve mahalle Danışma Kurulu toplantılarımızı gerçekleştirirken, karınca ve eş zamanlı saha çalışmalarımız kapsamında 8 bin 100 hane, 792 sivil toplum kuruluşu, 4 bin 766 yeni üye, 1489 vefa, tüm muhtarlarımız ve 33 bin 652 de esnaf olmak üzere toplamda 60 bin 693 ziyaret gerçekleştirdik. Çünkü AK Parti, 'biz' diyebilenlerin partisidir. Aynı anda, aynı gayeyle çalışanların; gönülden gönüle bağ kuranların partisidir. Geride bıraktığımız yılda, bu yılın öncü çalışmalarını yaptık. Hızlanacağız, çoğalacağız ve başaracağız."
Sürekli, 2021 yılında üye sayılarının 500 bini geçtiğini ve 65 bin yeni AK gönüllü kazandıklarını da kaydetti.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber