Geri Dön
Bayındır“Sağlıklı Köy Okulları" Projesi Bayındır'da

“Sağlıklı Köy Okulları" Projesi Bayındır'da

“Sağlıklı Köy Okulları" Projesi Bayındır'da

“Sağlıklı Köy Okulları" Projesi Bayındır'da

GENÇ Kızılay İzmir Gönüllüleri, 'Sağlıklı Köy Okulları' projesi kapsamında İzmir'in Bayındır ilçesindeki Kızılkeçili İlkokulu'ndaki öğrencilerin sağlık kontrollerinden geçirip, göz ve diş taramalarını yaptı. Öğrencilere, doğru diş fırçalama konusunda da bilgiler verilip, Kızılay'ı tanıtan videolar izletildi.

Genç Kızılay İzmir Gönüllüleri, 'Sağlıklı Köy Okulları' projesi kapsamında, geçen 9 Nisan'da İzmir'in Bayındır ilçesindeki Kızılkeçili İlkokulu'nu ziyaret etti. Ziyaretlerde Genç Kızılay İzmir yönetim kurulu üyesi ve Halk Sağlığı Uzmanları Derneği Öğrenci Çalışma Grubu üyesi Merziye Gökçe Göksu, snellen levhası (göz eşeli) ve renk körlüğü testlerini kullanarak öğrencilerde görme bozukluklarını tespit etti. Çocuklarda gelişme geriliği olup, olmadığını inceledi.  Genç Kızılay İzmir yönetim kurulu üyesi ve stajyer diş hekimi Azmi Asoğlu da çocuklara doğru diş fırçalama teknikleri hakkında bilgi verdi ve genel diş kontrollerini gerçekleştirdi.

Genç Kızılay İzmir gönüllüleri çocuklarla keyifli zaman geçirmeyi de ihmal etmedi. Ekip çocukları sağlık konusunda bilinçlendirirken oyuncaklar dağıttı ve miniklere Kızılay'ı tanıtan videolar izletti. Çocuklarla oyunlar oynayan ve onlarla güzel bir gün geçiren gönüllülere, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü (İYTE) Tasarım Topluluğu da eşlik etti.

Etkinlik boyunca gönüllülere eşlik eden ve onları destekleyen Bayındır Belediye Başkan Yardımcısı ve Bayındır Kızılay Temsilcisi Osman Kadan, "Bu kıymetli etkinlik için Genç Kızılay İzmir ekibine çok teşekkür ediyoruz. Gençlerin böyle güzel faaliyetler gerçekleştirdiğini görmek mutluluk verici. Bizler de Bayındır Belediyesi olarak her zaman onlara destek olmaya çalışacağız. Genç Kızılay İzmir ekibini başka etkinliklerle de yine Bayındır'a bekliyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)-

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber