Geri Dön
BayraklıBayraklı’da 3 yılda 6 bin kişiye hasta nakil hizmeti

Bayraklı’da 3 yılda 6 bin kişiye hasta nakil hizmeti

Bayraklı’da 3 yılda 6 bin kişiye hasta nakil hizmeti

Bayraklı’da 3 yılda 6 bin kişiye hasta nakil hizmeti

İZMİR, (DHA)-İZMİR’in Bayraklı ilçesinde, belediye, hasta nakil ambulanslarıyla yaşlı ve yatalak hastaların sağlık kuruluşlarına transferini sağlıyor. Bu kapsamda son 3 yılda yaklaşık 6 bin hastayı çeşitli sağlık kuruluşlarına götürüp, getiren sağlık ekipleri, zorlu hava şartları ve dik eğimli yollarda büyük özveriyle görev yapıyor.

Bayraklı Belediyesi, bünyesindeki 2 sağlık evi ve 6 ağız-diş kliniği ile her yıl binlerce ilçe sakinine ücretsiz sağlık hizmeti sağlıyor.  Ağız ve diş sağlığı hizmetlerinden evde doktor ziyaretine, enjeksiyon ve pansumandan tansiyon ve şeker takibine kadar farklı branşlarda hizmet veren Bayraklı Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, son 3 yılda 6 bin hastayı ambulansla sağlık kuruluşlarına taşıdı. Bayraklı sınırları içinde ikamet eden ve hastanelere gitmekte zorluk çeken hastalar, deneyimli sağlık personelleriyle evden alınıp, hastaneye götürülüyor. Tedavinin ardından tekrar evlerine bırakılıyor. Bayraklı Belediyesi Ambulans Servisi'nde 3 hasta nakil ambulansı, 7 sağlık personeli ve 4 hekimle hizmet veriliyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen vatandaşlar, 341 31 31 telefon numarasından randevu alabiliyor.

TOPLUM SAĞLIĞI ÖNCELİĞİMİZ

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, "Bayraklı'da hangi yurttaşımızın neye ihtiyacı varsa yanlarında olmak asli görevlerimizin başında geliyor. Bu anlamda sağlık evlerimizde her yıl binlerce yurttaşımıza ücretsiz hizmet veriyoruz. Sağlık kuruluşlarına gitmekte zorlanan vatandaşlarımızın transferlerini sağlıyoruz. Toplum sağlığı ve refahı için üzerimize ne düşüyorsa yapmaya devam edeceğiz" dedi.

(DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber