Geri Dön
BornovaBornova'nın kalbine sihirli dokunuş

Bornova'nın kalbine sihirli dokunuş

Bornova'nın kalbine sihirli dokunuş

Bornova'nın kalbine sihirli dokunuş

BORNOVA Belediyesi, İzmir'in sosyal ve eğlence yaşamının en yoğun olduğu Küçükpark bölgesi ile özellikle kafe ve restoranlarıyla bilinen Süvari Caddesi'nde yenileme çalışmalarına başlıyor.

Küçükpark ve Süvari Caddesi'nin Bornova'nın kalbi olduğunu ifade eden Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ, "Küçükpark çok güzel olacak. Projemiz hazır; daha sıcak, samimi, yayalarla, hayvanlarla daha dost ve tıpkı çocukluğumuzda olduğu gibi daha yeşil olacak. Düzenlemeler bölgeye değer de katacak" dedi.

Ev sahipliği yaptığı butik etkinliklerle gençlerin buluşma noktası olan Küçükpark daha da yeşil hale getirilecek. Projesi hazırlanan çalışma kapsamında mevcut yeşil alanlara yeni bir form verilecek. Daha çok beton olan zeminde yer yer ahşap kullanılacak. Aynı şekilde kaldırılan beton bankların yerine ahşap oturma grupları konulacak. Küçükpark ile Büyükpark arasında gençlerin uğrak noktası olan kafeleri ve lokantalarıyla tanınan Süvari Caddesi'nde ise Avrupa'daki benzerleri gibi özel dış görüntü düzenlemeleri yapılacak. İşletmelerin tenteleri ve tabelaları standarta getirilecek, işletmeler özel seperatörlerle birbirinden ayrılacak.  Yollar ve kaldırımlar yeniden düzenlenirken boş alanlara ağaçları çevresine banklar yerleştirilerek farklı şekillerdeki üst örtüleri ile estetik bir görünüme kavuşturulacak. Banklar ve çöp kovaları da bu caddeye özel olarak yeniden tasarlanacak.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber