Geri Dön

CHP KONAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEMA PEKDAŞ:

CHP KONAK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SEMA PEKDAŞ:

CHP Konak Belediye Başkan Adayı Sema Pekdaş Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışan bir Konak Belediyesi oluşturacaklarını belirterek, “Konak’ı parlatırsak İzmir parlar” dedi.
CHP Konak Belediye Başkan Adayı Sema Pekdaş, seçim çalışmaları kapsamında Hatay’daki Üçkuyular sem pazarını dolaştı. Belediye meclis üyesi adayları ile ilçe kadın ve gençlik kolları üyelerinin de eşlik ettiği pazaryeri gezisinde, hem pazarcı esnafının sorunlarını dinleyen, hem de alışverişe gelen vatandaşlarla bol bol sohbet etme fırsatı bulan Pekdaş, satıldığı için kaldırılacak pazaryerinin yerine bölgeye daha modern bir kapalı pazaryeri yaptırma sözü verdi.
KONAK İZMİR’ KALBİ
Yerel seçim süresine değinen Pekdaş, 30 Mart’ta yapılacak seçimlerde hem Konak’ı hem de Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacaklarının sözünü verdi. Başkanlığı kazandığında Büyükşehirle uyum içinde çalışarak, Konaklılara hak ettiği hizmeti sunacaklarını kaydeden Pekdaş, “Konak İzmir’in kalbi. Konak’ı parlatırsak İzmir parlar. Bunun için vatandaşın yararına kim bir adım atıyor, kim bir proje geliştiriyorsa ben onun yanında olacağım. Büyükşehir Belediyesi ile yaşanan uyumsuzluğu ortadan kaldıracağız. Yerel hizmetler en iyi şekilde vatandaşa ulaşsın diye koordinasyonu en üst seviyeye çıkaracağız. Konaklı hemşerilerimiz artık sıkıntı çekmeyecek. Kişisel hırsları bir tarafa bırakarak, onların sorununu çözmek bizim tek amacımız olacak” dedi.
“ROZETLERİNİ PEKDAŞ TAKTI”
Pazar tezgahlarına tek tek uğrayarak, neredeyse tüm pazarı dolaşan Pekdaş ve beraberindekiler vatandaşlara bol bol CHP ve Atatürk rozeti de hediye etti. Bazı vatandaşların isteğini kırmayan Belediye Başkan adayı Pekdaş, rozetleri bizzat kendi eliyle taktı. Türkiye’nin çok zor bir süreçten geçtiğini dile getiren Pekdaş, 17 Aralık operasyonunun ardından AKP’nin çok hızlı kan kaybetmeye başladığını söyledi. 30 Mart’ın sadece yerel yönetimlerin belirleneceği bir vurgulayan Pekdaş, “Bu seçimler AKP’ye karşı CHP’nin iktidar alternatifi olduğunu gösterecek. İnanıyorum ki, İzmirliler, 30 Mart’ta AKP’ye gereken dersi verecek. Yolsuzlukları, bacanakları, yatak odalarından çıkan para sayma makinelerini, ayakkabı kutularındaki milyonları, HSYK yasasını, internet yasaklarını ve şimdi de çıkarılmak istenen MİT yasasını unutmadık, unutturmayacağız. AKP diktatörlüğüne artık dur deme zamanımız gelmiştir. Bunun mücadelesini sandıkta vereceğiz. 30 Mart’ta hem Konak’ı hem de tüm İzmir’i kazanarak, CHP’nin iktidara giden yolunu açacağız” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber