Geri Dön
ÇiğliÇiğli'de esnaf ile vatandaşı buluşturan proje: Çiğli İş Rehberim

Çiğli'de esnaf ile vatandaşı buluşturan proje: Çiğli İş Rehberim

Çiğli'de esnaf ile vatandaşı buluşturan proje: Çiğli İş Rehberim

Çiğli'de esnaf ile vatandaşı buluşturan proje: Çiğli İş Rehberim

Çiğli Belediyesi tarafından, vatandaşların yerel esnafa ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla hayata geçirilen “Çiğli İş Rehberim" projesi kapsamında bastırılan iş rehberi kitapçığı ilçedeki esnaflara dağıtıldı.

Esnafların ihtiyaç ve sorunlarına yerel anlamda çözüm üretmek amacıyla çalışmaların sürdürüldüğü Çiğli'de, yeni bir uygulamaya imza atıldı. Vatandaşların esnaflara ulaşımını kolaylaştırmak adına basılı ve online mecrada Çiğli İş Rehberim Kitapçığı oluşturuldu. Esnafların bilgilerinin, hizmet sundukları faaliyet alanına göre sınıflandırıldığı iş rehberi esnaflara dağıtıldı. Proje kapsamında vatandaşların www.isrehberim.org sitesinden esnafların bilgilerine kolayca ulaşması ve talep ettikleri hizmeti yerel esnaftan karşılaması hedefleniyor.

 YEREL ESNAFA DESTEK ÇAĞRISI

İş Rehberi kitapçığı dağıtımının yanı sıra Belediye ekipleri tarafından esnafların camına “Haydi Çiğli, Alışverişini Yerel Esnaftan Yap Esnafına Sahip Çık" notu bulunan afişler yapıştırıldı. İnsan sirkülasyonunun yoğun olduğu bölgelerde bulunan billboardlar kullanılarak vatandaşlara yerel esnafa destek çağrısı yapıldı.

"ESNAFIMIZLA BİRLİKTE BÜYÜYECEĞİZ"

Sıkıntılı günler geçiren esnafların dertlerine çare olmak amacıyla çalışmalarını sürdürdüklerini ifade eden Başkan Gümrükçü, "Pandemiden ekonomik olarak en çok etkilenen kesimlerin başında esnaflarımız geliyor. Çiğli Belediyesi olarak, ilçemiz sınırları içerisinde hizmet veren esnaflarımıza destek olmak için esnaf odalarıyla görüşüyor, ihtiyaçlarını tespit ediyoruz. Bu doğrultuda daha önce kantin ve servis şoförü esnafımıza gıda kolisi dağıtımında bulunduk. Kuaför, berber ve güzellik salonlarına tek kullanımlık havlu dağıttık. Kahvehane esnaflarımıza ise bin TL nakdi destekte bulunduk. Bu desteklerimizin yanı sıra vatandaşlarımızın yerel esnaflarımıza ulaşımını kolaylaştırmak amacıyla Çiğli İş Rehberim kitapçığı oluşturduk. Kitapçığı esnaflarımıza dağıttık. Hayata geçirdiğimiz bu uygulama ile hem vatandaşlarımız işlerini kolayca halledebilecek hem de esnaflarımızın işlerinde artış olacak" dedi.

İZMİR (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber