Geri Dön
İzmirİzmir Ticaret Borsası'ndan üyelerine 'ticaret portalı' hizmeti

İzmir Ticaret Borsası'ndan üyelerine 'ticaret portalı' hizmeti

İzmir Ticaret Borsası'ndan üyelerine 'ticaret portalı' hizmeti

İzmir Ticaret Borsası'ndan üyelerine 'ticaret portalı' hizmeti

İZMİR Ticaret Borsası, üye firmalarının elektronik ticaret şekillerine adaptasyonunu kolaylaştırmak, yeni ticaret imkanları sunmak ve firmalarının yurt dışına açılmalarına katkıda bulunmak amacıyla 'İzmir Ticaret Borsası Ticaret Portalı' geliştirdi. Portalla, yurtdışından gelen taleplerin Borsa'ya üye firmalara duyurulması ve onların tekliflerinin de hem yurtiçi hem yurt dışındaki olası müşterilere ya da işbirliği yapabilecekleri firmalara ulaştırılmasının amaçlandığı bildirildi.

İzmir Ticaret Borsası üyeleri için yeni bir hizmet başlattı. Bu kapsamda 'İzmir Ticaret Borsası Ticaret Portalı' geliştirildi. Geliştirilen bu portal ile üye firmalarının elektronik ticaret şekillerine adaptasyonunu kolaylaştırmak, yeni ticaret imkanları sunmaları amaçlandı. İzmir Ticaret Borsası web sitesi üzerinden hizmete açılan portal aracılığı ile Türk ve yabancı firmalar iş birliği taleplerini ve ürünlerini Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu (GTİP) bazında ticaret portalına aktarabilme, talep ve tekliflerini sistem üzerinden sunabilme imkanına sahip olacak. Böylelikle, yurtdışından gelen taleplerin Borsa'ya üye firmalara duyurulması ve onların tekliflerinin de hem yurtiçi hem yurt dışındaki olası müşterilere ya da işbirliği yapabilecekleri firmalara ulaştırılması sağlanacak.
Konuya ilişkin değerlendirmede bulunan İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, "Tüm dünyada iş yapış şekilleri değişir, elektronik ticaret ve ticaret portalları etrafında şekillenirken; bizler de 130 yıldır ticarete yön veren öncü kuruluş İzmir Ticaret Borsası yönetimi olarak üye firmalarımıza yeni imkanlar sunmak, yurtdışına açılmalarına ve yurtiçinde daha geniş kitlelere ulaşmalarına katkı sunmak amacıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu amaçla geliştirdiğimiz, tarım sektöründe yerli ve yabancı firmaların talep ve tekliflerini ortak bir noktada buluşturan İzmir Ticaret Borsası Ticaret Portalı'nı tüm üyelerimizin hizmetine sunmaktan gurur duyuyoruz" dedi.
Kestelli, portalı kullanan üyelerin sistem içerisinde yurtiçi ve yurtdışından gelen talepleri görebileceklerini, firmalarının tekliflerini hem yurtdışındaki hem yurtiçindeki müşterilere ya da iş ortaklarına ulaştırma imkanına sahip olacaklarını sözlerine ekleyerek "Birlikte çalışmak, birlikte kazanmak için tüm üye firmalarımızı 'b2b.itb.org.tr'yi kullanmaya davet ediyorum" diye konuştu.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber