İzmir İZMİR'DE "KEYİF BİZİM, YOLLAR BİSİM"

İZMİR'DE "KEYİF BİZİM, YOLLAR BİSİM"

18.06.2014 - 13:46 | Son Güncellenme:

.

İZMİRDE KEYİF BİZİM, YOLLAR BİSİM

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin kent bisikleti kiralama sistemi olan BİSİM, 5 ayda 80 binin üzerinde kullanıcıya ulaştı.
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “bisiklet kenti İzmir” hedefinde önemli adımlardan biri olan kent bisikleti kiralama sistemi “BİSİM”, 7’den 70’e her kesimin tercihi oldu. “Yollar artık BİSİM” sloganıyla yola çıkan ve ilk aşaması 18 Ocak’ta İnciraltı-Alsancak arasında hizmete giren sisteme daha sonra Karşıyaka da dahil oldu. Kıyı düzenleme çalışmaları kapsamında bir süre devre dışı kalan Ahmed Adnan Saygun ve Göztepe istasyonlarının yeniden devreye girmesiyle BİSİM, 29 istasyonda 311 bisikletle hizmet vermeye başladı. İzmir kıyılarına renk katan BİSİM’in hizmete girdiği günden itibaren geçen 5 aylık sürede 80 binin üzerinde kişi yararlandı. İzmirlilerin büyük beğenisi toplayan sistemde, 16 bin 500 kişi BİSİM Kart’a üye olurken 19 bin 800 kişi ise kredi kartıyla kiralama yaptı.
BİSİM'in kiralama ücretleri, her kesimden insanın yararlanabilmesi amacıyla mümkün olduğu kadar düşük tutuluyor. Bisiklet kiralamak isteyenler ilk 1 saat için 2 TL ödüyor. Sonraki her saatin ücreti ise 1 TL. Kiralamada kolaylık sağlayan BİSİM kartları Konak, Üçkuyular, Karşıyaka ve Bostanlı iskelelerinden temin edilebiliyor. www.bisim.com.tr adresinden satın alınması halinde bu kartlar kargo ile alıcının adresine gönderiliyor.
BİSİM’in müdavimi olduğunu belirten spor eğitmeni Burcu Çalışlar hemen hemen her gün spor amaçlı bisiklet kiraladığını belirtirken Nezaket Alpaya ise “Göztepe’de oturuyorum. Vakit buldukça arkadaşımla birlikte bisiklete biniyorum. Önce koştuk, şimdi Konak Meydanı’ndan Kent Ormanı’na kadar bisiklet sürerek sporumuzu tamamlayacağız. Belediye adına güzel bir çalışma” dedi.