Geri Dön
İzmirİzmirliler 21 Haziran En Kısa Gece Eğlence Koşusu'nda buluştu

İzmirliler 21 Haziran En Kısa Gece Eğlence Koşusu'nda buluştu

İzmirliler 21 Haziran En Kısa Gece Eğlence Koşusu'nda buluştu

İzmirliler 21 Haziran En Kısa Gece Eğlence Koşusu'nda buluştu

İZMİR, (DHA) - İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 21 Haziran En Kısa Gece Eğlence Koşusu İzmirli sporseverleri bir araya getirdi. Bayraklı İskelesi'nden başlayarak Bostanlı Yasemin Kafe'de sona eren koşu renkli görüntülere sahne oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Dünya Yoga Günü etkinlikleri kapsamında 21 Haziran En Kısa Gece Eğlence Koşusu düzenledi. Bayraklı İskelesi'nden başlayarak Bostanlı Yasemin Kafe'de sona eren koşunun startını İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay ile İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge verdi. Bitişte ise sporcuları İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman karşıladı.
Yarışçılar, Bayraklı İskelesi önündeki ısınma hareketlerinin ardından 8,5 kilometrelik koşuyu tamamlayıp Bostanlı Yasemin Kafe'de ipi göğüsledi. Koşuya katılanlara günün anısına madalya takdim edildi. Koşuya İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay da katıldı.
'AŞIRI SICAĞA RAĞMEN 1200 KİŞİ KOŞTU
İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Hakan Orhunbilge, geçen 21 Aralık'ta 'En Uzun Gece Koşusu' düzenlediklerini hatırlatıp, "Hava sıcaklığının neredeyse dört dereceye kadar düştüğü gecedeki koşuya binden fazla katılım olmuştu. Bu akşam da aşırı sıcağa rağmen 1200 katılımcıya ulaştık. Kentimizde bir koşu ve spor kültürü oluştu. Maraton İzmir başta olmak üzere özel günlerdeki koşularla halkımızla beraber İzmir sokaklarında çiçekler açtırmaya devam edeceğiz" dedi.
'MARATON İZMİR'E HAZIRLIK KOŞULARI GÖZÜYLE BAKIYORUZ'
Keyifli bir etkinliğe imza attıklarını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Ersan Odaman ise "Amacımız ekinoksun olduğu yani yılın dört özel gününde koşular düzenlemekti. Bunun ikisini başarıyla yaptık. Bu koşulara aynı zamanda uluslararası bir marka olan Maraton İzmir'e hazırlık koşuları gözüyle bakıyoruz. Katılım sayısının fazla olması ise kentimizde bir koşu kültürü oluştuğunu gösteriyor" diye konuştu. (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber