Geri Dön
NarlıdereNarlıdere'de 'Son 3 Yılı Değerlendirme Toplantısı' yapıldı

Narlıdere'de 'Son 3 Yılı Değerlendirme Toplantısı' yapıldı

Narlıdere'de 'Son 3 Yılı Değerlendirme Toplantısı' yapıldı

Narlıdere'de 'Son 3 Yılı Değerlendirme Toplantısı' yapıldı

Hande NAYMAN / İZMİR, (DHA)-İZMİR'in Narlıdere ilçesinde düzenlenen 'Son 3 Yılı Değerlendirme Toplantısı'nda hayata geçirilen hizmet ve faaliyetler ele alındı. Toplantıda Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, en geç bir yıl içinde vaat edilen projelerin tamamının bitmiş olacağını ifade etti.

İzmir'in Narlıdere ilçesinde düzenlenen 'Son 3 Yılı Değerlendirme Toplantısı'na Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, CHP İzmir İl Başkan Yardımcısı Binali Gül, Narlıdere Belediyesi'nin eski başkanlarından İhsan Erbakış, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Mesut Durgun, İYİ Parti Narlıdere İlçe Başkanı Feza Genişoğlu, Narlıdere belediye meclis üyeleri katıldı. Programda tamamlanan ve yapımı devam eden projeler hakkında bilgiler veren Engin, çalışmaların CHP Genel Merkezi tarafından denetlendiğini belirterek, “En geç 1 yıl içerisinde vaat ettiğimiz projelerin tamamını bitirmiş olacağız. Önümüzdeki seçim döneminde CHP'nin adayı olarak, halkımıza demokratik hesabımızı vereceğiz. Buna hazır olacağız. Bunun mutluluğunu ve onurunu yaşıyorum. Geniş halk yığınlarını ilgilendiren projeler yaptık. Bu konuda memnuniyet olduğunu genel merkezimizin yaptığı anketlerde de görülüyor" ifadelerini kullandı.

'CAZİBE MERKEZİ OLUYOR'
Narlıdere'nin kentsel yenileme projeleriyle her geçen gün cazibe merkezi haline geldiğini vurgulayan Engin, “Narlıdere kentsel yenileme ile kent nüfusu en fazla 130 bin olacağı öngörülüyor. Amacımız şehrimizi hem koruma, kalkındırma ve kullandırma açısından büyütmek. Kentimiz orman ve deniz arasında konumlanması, metronun bitmesiyle, karayolu, demiryolu, altyapı üstünlüğünden dolayı cazibe merkezi haline gelecek. Şehrimizi her geçen gün nitelikli göç alıyoruz. Ama bu göçü yönetmek, kontrol etmek, şehri kullanma ve kalkınma dengesi içinde götürmek temel hedefimiz. Bu doğrultuda çalışıyoruz. Bu pastadan pay almak için şehrimizin altyapısın, donanımını sağlamaya çalışıyoruz" dedi.
 
'BU ZENGİNLİKTEN PAYIMIZI ALMALIYIZ'
Kamu hizmetlerini tek başına yapmasının mümkün olmadığının altını çizen Engin, “Şehirler, kasabalar, ilçeler önümüzdeki yüzyıl içinde yarışma halinde olacak. Sadece devletler, özel şirketler rekabet içinde olmayacak. Dünyadaki tüm ilçeler, iller, kasabalar birbirleriyle yarış içinde olacaklar. Temelinde ekonomik faydadan pay almak olacak. Altyapı, ulaşım, tanıtım, turizm, kültür sanat ve turizme dayalı büyük bir ekonomi var dünyada. Son on yıl içerisinde seyahat eden insan sayısının on misli arttığı söyleniyor. Türkiye'de son 20 yılda milli gelirin 3-4 misli arttığı söyleniyor. Üniversite ve öğrencisi sayısı arttı. İzmir ve ilçemiz bundan ciddi pay almalı. Bu zenginlikten, faydadan pay alması lazım. Her ilçenin kurumun buna göre konumlanması lazım" açıklamalarında bulundu.
 
'MEMLEKET MESELESİ OLMALI'
Kentte gerçekleştirdikleri kültür-sanat, eğitim projeleri hakkında da bilgi veren Engin, “Bin 100'e yakın sanat kursumuz var. Ülkemizin en önemli sorunlarından gördüğümüz eğitim sorunu var. Okul öncesine ayıramadığımız bütçe, niteliksiz üniversite sayısı, ekonomimizi, geleceğimizi ve ülkemizin planlamasını yok ediyor. Nar Çiçekleri Anaokulu'nda 70 bin nüfuslu belediye olmamıza rağmen, liderimizin talimatıyla, 3 anaokulumuzun kapasitesini beşe çıkartarak, en geç bir yıl içinde 400 kapasiteye ulaştıracağız. Bunu bir memleket meselesi olarak görmek lazım. Hem meslek lisesi hem okul öncesi konusunun mutlaka devletin ve yönetiminin halletmesi lazım. Parayla erişilecek konu değil. Kamu kurumlarının mutlaka yoğun çaba göstermesi de lazım" ifadelerini kullandı.
 
'NARLIDERE METROSU 2023'TE BİTECEK'
Narlıdere Metrosu'nda sona gelindiğini belirten Engin, “Narlıdere Metrosu, yaşam konforunu değiştirecek bir proje. Sona gelindi. 2023'ün mart veya nisan ayında İzmirlilerin ve Narlıderelilerin hizmetinde olacak. Bittiğinde her ilçeden ulaşım imkanı olacak. Narlıderemiz'e daha fazla ziyaretçi gelecek. Esnaf da kazanacak. Koyduğumuz hedeflere adım adım yaklaşıyoruz. Israr ve gayret edersek, başarılı olacağız" diye konuştu.
(DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber