Geri Dön
İzmirOrmanlık bölgelerden torbalarca atık toplandı

Ormanlık bölgelerden torbalarca atık toplandı

Ormanlık bölgelerden torbalarca atık toplandı

Ormanlık bölgelerden torbalarca atık toplandı

İZMİR Büyükşehir Belediyesi personeli ve gönüllüler İzmir'in ormanlık bölgelerinde atık topladı. Poşetler dolusu cam şişe, plastik atık, çakmak ve mangal teli toplayan ekipler, vatandaşlara duyarlılık çağrısında bulundu.

Türkiye orman yangınlarıyla mücadele ederken İzmir Büyükşehir Belediyesi de olası yangınların önüne geçmek için gerekli önlemleri alıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Atık Yönetimi Dairesi Başkanlığı ve Kamp Ateşi Türkiye Arama Kurtarma Derneği üyeleri kentin ormanlık bölgelerinde atık topladı. Balçova Ticaret Odası Hatıra Ormanı ve Balçova Baraj yolundaki ormanlık bölgede temizlik yapan ekipler cam şişe, plastik atık, çakmak ve mangal teli ile karşılaştı. Öte yandan, belediye ekipleri  ormanlık bölgelere dökülen molozları da kepçe ve kamyonlar yardımıyla temizledi.

“ATIKLAR ORMANLAR İÇİN TEHDİT OLUŞTURUYOR"

İzmir Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Gökhan Daca, ülkede yaşanan orman yangınlarının herkesin yüreğini dağladığını söyledi. Bu nedenle İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin ormanlarda koruma kalkanı oluşturduğunu ifade eden Gökhan Daca, “Zabıta ekiplerimiz, orman yollarında, ormanlara giriş noktalarında kontrol ve devriye görevi yürütüyorlar. Bugün de olası orman yangınlarının önüne geçmek için temizlik çalışması yapıyoruz. Ormanlarımız bize emanet. Yurttaşlarımız ormanları temiz tutma konusunda daha duyarlı olmalı. Ormana gelip zaman geçirenler, burada bir çok atık bırakıyor. Ve bırakılan bu atıklar orman için tehdit oluşturuyor. Yeşil bir vatan için daha dikkatli ve duyarlı davranalım" dedi.

İZMİR,(DHA)
FOTOĞRAFLI
 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber