Geri Dön
İzmir'Travel Turkey İzmir Fuarı 2022 dünya ve Türkiye turizminin rotasını belirleyecek'

'Travel Turkey İzmir Fuarı 2022 dünya ve Türkiye turizminin rotasını belirleyecek'

'Travel Turkey İzmir Fuarı 2022 dünya ve Türkiye turizminin rotasını belirleyecek'

'Travel Turkey İzmir Fuarı 2022 dünya ve Türkiye turizminin rotasını belirleyecek'

İZMİR, 2-4 Aralık tarihleri arasında dünyanın dört bir yanından turizm profesyonellerini Travel Turkey İzmir Fuarı ve Kongresi'nde bir araya getirecek. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Türkiye ve dünya turizmini 15. kez İzmir'de buluşturacak olmanın heyecanını taşıdıklarını belirtti.

Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen turizm sektörü temsilcileri, 2-4 Aralık tarihleri arasında Fuar İzmir'de düzenlenecek Travel Turkey İzmir Fuar ve Kongresi'nde bir araya gelecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Ticaret Bakanlığı himayelerinde, İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde, İzmir Ticaret Odası, TÜRSAB, TÜROFED, İzmir Vakfı desteği ile İZFAŞ ve TÜRSAB Fuarcılık tarafından bu yıl 15.'si düzenlenecek fuar, 22 il ve 5 ülkeden 500 katılımcıyı 58 ülkeden gelen ziyaretçilerle buluşturacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, "2022 yılına verimli bir başlangıç yapmak isteyen sektör temsilcileri, turizmde yeni fırsatların tanıtılacağı fuarımızda buluşacak. Türkiye ve dünya turizmini İzmir'de buluşturacak olmanın heyecanını taşıyoruz. Turizm sektörü ve fuarlarımız hızla dijitalleşiyor. Travel Turkey İzmir Fuarı'nı hibrit fuar olarak düzenliyoruz. Fuara gelemeyen satın almacılar ile katılımcıları online platformda buluşturacağız. Fuarın, İzmir ve Türkiye için bir dönüm noktası olacağını düşünüyorum. Turizm fuarımızın tüm Türkiye'ye ve dünyaya ilham vereceğine, turizm sektörüne güç katacağına, 2022 yılı turizmi için yol haritası çizerek dünyada ses getireceğine inanıyorum" dedi.

'ALTERNATİF TURİZM TUTKUNLARI İÇİN YENİ FUAR'

İzmir'in turizm potansiyelini artırmak için şehrin paydaşlarıyla birlikte ortak akılla İzmir Turizm Stratejisi ve Eylem Planı'nı hazırladıklarını ifade eden Soyer, "15. Travel Turkey İzmir Fuar'ı ile birlikte bu stratejiyi tüm dünyaya duyurmayı hedefliyoruz. Bu kapsamda İzmir’deki turizm faaliyetlerini öne çıkaracak, İzmir’in tarih, kültür ve gastronomi değerlerini ziyaretçilerle buluşturacağız. Hedefimiz İzmir'in dünya turizminde öncelikli tercih edilen şehirlerden biri olması" ifadelerini kullandı. 15. Travel Turkey İzmir Fuarı ile eş zamanlı bu yıl ilk kez TTI Outdoor Kamp, Karavan, Tekne, Outdoor ve Ekipmanları Fuarı da düzenleyeceklerini söyleyen Soyer, "Halka açık olacak olan bu fuarımız 2-5 Aralık tarihleri arasında doğayla iç içe olma isteğini yaşam tarzı haline getiren tüm alternatif turizm tutkunlarının ihtiyaçlarına cevap verecek. Fuarda, Ege Bölgesi’nin doğa ile uyumlu yaşam tarzını sergilerken, son zamanlarda yoğun ilgi gören doğaya dönüş kavramı da ele alınacak. Bu fuarımızı da İzmir'i doğayla uyumlu yaşamın öncü şehri yapma hedefimizin de bir parçası olarak görüyoruz" dedi.

'15. TRAVEL TURKEY İZMİR FUARI'NA ÖZEL SERGİ VE ETKİNLİKLER'

15. Travel Turkey İzmir Fuarı'nda 'Şanlıurfa Haleplibahçe Mozaik Sergisi' fuara gelen ziyaretçilere görsel bir şölen sunacak. 1938-1980 yılları arasında üretilen klasik otomobiller otomobil hayranlarının beğenisine sunulacak. Türkiye’nin renklerini en iyi şekilde anlatan kitre bebeklerin yer aldığı, 'Kitre Bebek-Anadolu’nun Dili Türkiye’nin Renkleri Sergisi', ilk kez Travel Turkey İzmir Fuarı’nda sergilenecek. Turizmde dijital dönüşüm, online dağıtım ve yeni pazarlara açılma stratejileri, oteller için global ödeme platformları, büyüyen platformlarda online platformların gücü, şehir otellerinde pratik otel yönetimi, havayollarında dijitalleşme ve yeni trendler, veriyi gelire dönüştürme teknikleri gibi konular 'TTI Tech Stage' alanında ele alınacak. Böylelikle sektör temsilcileri dijital turizmde dünyadaki gelişmelerden haberdar olacak.
İlk iki gün profesyonel ziyaretçiye açık olan Travel Turkey İzmir Fuarı, son gün halka açık olacak. Fuar 10.00 ile 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.


İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber