Geri Dön
KarabükBilişim Dünyasının Kalbi Karabük'te Atacak

Bilişim Dünyasının Kalbi Karabük'te Atacak

Bilişim Dünyasının Kalbi Karabük'te Atacak

Karabük Üniversitesi bu yıl 20.’si düzenlenen Türkiye’nin en önemli bilişim organizasyonu olan ‘Akademik Bilişim Konferansına’ ev sahipliği yapacak.
Her yıl Anadolu’da farklı bir üniversitede düzenlenen bilişim konferansı 27 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında Karabük Üniversitesinde düzenlenecek.
Akademik Bilişim Konferansı hakkında açıklamalarda bulunan Akademik Bilişim Yerel Düzenleme Kurulu Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yasin Ortakçı,” Bilişim alanındaki yeni teknolojilerin tanıtıldığı ve çeşitli değerlendirmelerin yapıldığı bu süreçte şehrimize 5 bin ile 10 bin arasında ziyaretçi bekliyoruz. Şehrimizin hem İstanbul hem de Ankara’ya yakın olması ziyaretçi sayısını daha arttıracaktır.” diye konuştu.
Programının müsait olması durumunda Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü’nün de 28 Ocak’ta etkinliğe katılacağı bilgisini veren Ortakçı, “Ayrıca 31 Ocak - 2 Şubat tarihleri arasında Üniversitemizin Mühendislik Fakültesinin fuaye alanında bir bilişim fuarı da düzenlenecek ve bu kapsamda Türkiye’nin önde gelen bilişim firmaları ürünlerini tanıtacaklardır. Organizasyonumuzun ortakları TÜBİTAK-ULAKBİM ve İnternet Teknolojileri Derneğidir. Ana sponsorumuz ise dünyanın bilişim alanındaki en önemli markalarından biri olan CISCO’dur. Kısacası bilişim dünyasının kalbi bu tarihte Karabük’te atacak.” dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber