Merkez Şehidin ismi ilkokuldaki kütüphaneye verildi

Şehidin ismi ilkokuldaki kütüphaneye verildi

03.01.2024 - 17:22 | Son Güncellenme:

Şehidin ismi ilkokuldaki kütüphaneye verildi

Şehidin ismi ilkokuldaki kütüphaneye verildi

Murat ÖZELCİ/SAFRANBOLU(Karabük),(DHA) - KARABÜK'ün Safranbolu ilçesine bağlı Yazıköy’deki ilkokulda oluşturulan kütüphaneye Pençe-Kilit operasyonunda geçen yıl şehit olan Piyade Uzman Çavuş İslam Sancak'ın ismi verildi.
Kuzey Irak’ta düzenlenen Pençe-Kilit operasyonunda 29 Mayıs 2022'de şehit olan Piyade Uzman Çavuş İslam Sancak'ın silah arkadaşları, şehidin adını yaşatmak için Safranbolu Yazıköy İlkokulu'nda kütüphane açtı. Kütüphane açılışına Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, şehidin annesi Hanım Sancak, dayısı Mustafa Şentürk, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.
10 bin kitabın bulunduğu ve şehit Piyade Uzman Çavuş İslam Sancak'ın fotoğraflarının yer aldığı kütüphanenin açılış programında konuşan Safranbolu Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı, “Bizim bu topraklarda varoluş sebebimiz aziz şehidimiz İslam Sancak’ın manevi ruhaniyetini ayakta tutmak adına ismini her daim hatırlama adına değerli komutanlarımız ve eğitimcilerimizle bu okulumuzda anısına 10 bin kitaptan müteşekkir bir kütüphane açılışı için buradayız. Bu vatan toprakları hiçbir zaman başka ülkelerde örneği görüldüğü gibi kağıt üzerinde kazanılmış emek verilmeden önüne konulmuş vatan toprakları değil" dedi.
Açılış sonrasında şehit Piyade Uzman Çavuş İslam Sancak'ın annesi Hanım Sancak gözyaşlarına hakim olamadı.(DHA)
FOTOĞRAFLI