Geri Dön
KaramanKmü, Öğretim Üyelerinden Eğlenceli Fen Ve Matematik Projesi

Kmü, Öğretim Üyelerinden Eğlenceli Fen Ve Matematik Projesi

Kmü, Öğretim Üyelerinden Eğlenceli Fen Ve Matematik Projesi

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi (KMÜ) Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinin ‘Gelin Tanış Olalım, Fen ve Matematiği Eğlenceli Kılalım’ isimli TÜBİTAK projesi kabul edildi.
Yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Cihat Abdioğlu’nun yaptığı, Yrd. Doç. Dr. Mustafa Çevik ve Yrd. Doç. Dr. Elif Yılmaz’ın uzman olarak yer aldığı proje 2-6 Ekim 2017 tarihleri arasında uygulanacak. Projede çeşitli fakültelerden öğretim elemanları ile öğrenciler de eğitmen ve rehber olarak görev alacaklar. Proje çerçevesinde, Karaman ve merkeze bağlı köy ve beldelerdeki ortaokullarda öğrenim gören, projeye gönüllü olarak katılacak 30 öğrenci seçilerek beş gün boyunca üniversitede ağırlanacak. Öğrenciler fen, matematik ve doğa bilimlerine yönelik olarak deney, gözlem, arazi çalışmaları, grup çalışmaları, oyun, drama, gezi gibi etkinliklerle zengin öğrenme yöntemlerini deneyimleyecek. Yaşayarak öğrenmenin temel alındığı proje sayesinde öğrenciler bilimin doğasını tanıyıp doğadaki bilimi keşfederken araştırma kültürleri gelişecek, bilimi yerinde görerek öğrenecek ve yeni bir bakış açısı elde edecekler.
Proje Yürütücüsü Yrd. Doç. Dr. Cihat Abdioğlu proje hakkında açıklamalarda bulunarak, “Projenin amacı, sosyo-ekonomik açıdan kısıtlı eğitsel imkânlara sahip ve akademik başarısı yüksek 8’inci sınıf öğrencilerinin fen, matematik ve doğa bilimlerine olan ilgi ve farkındalıklarını arttırmaktır" dedi.
Abdioğlu projeye desteklerinden ötürü ise, TÜBİTAK, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teşekkür etti. Proje ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak isteyen öğrencilerin www.karamanbilimkampi.org adresini ziyaret edebilecekleri belirtildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber