Geri Dön
KarsKars Uluslararası Kültür ve Turizm Günleri

Kars Uluslararası Kültür ve Turizm Günleri

Kars Valisi Günay Özdemir, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk ve heyetini makamında kabul etti.

Kars Uluslararası Kültür ve Turizm Günleri

Kars Valisi Günay Özdemir, Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu (TMHGF) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk ve heyetini makamında kabul etti.
TMHGF Hüseyin Öztürk, Vali Günay Özdemir’e kendisinin Karslı olduğunu belirterek, Anadolu’nun kadim kentlerinden olan serhat şehri Kars’ın tarihini, turizmini, kültürünü, doğal güzelliklerini ve ekonomik potansiyelini ülke ve dünya gündemine taşımak amacıyla 6 aydır üzerinde çalıştıkları, Kars Valiliği ile birlikte Kafkas Üniversitesi, Kars Belediyesi, Kars Sanayi ve Ticaret Odası, STK’lar ve Karslı esnafların desteklediği 12-15 Haziran 2014 tarihlerinde yapılacak olan “Kars Uluslararası Kültür ve Turizm Günleri” çalışmaları hakkında bilgi verdi.
TMHGF Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Öztürk, “Bir Başkadır Kars’ın Havası” sloganıyla çalışmalara 6 ay önce İstanbul’da özel bir ekiple başladıkları belirtti.
Öztürk, İstanbul’da düzenlenen EMITT fuarında Kars Valiliği ile imzalanan iyi niyet protokolü çerçevesinde çalışmaların hızlandığını, Kars Belediyesi, Kafkas Üniversitesi, Kars Sanayi ve Ticaret Odası, Kamu Kurumları, STK’lar ve Karslı esnafların özveriyle destek vermeleri sonucu 12-15 Haziran 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan etkinliklerin netlik kazandığını vurguladı.
Öte yandan ‘Kars Uluslar arası Kültür ve Turizm Günleri’ etkinlikler çerçevesinde, Kaz Güzeli Yarışması, Cirit Gösterisi, Ani ve Kars Kalesi’nde Medeniyetler Defilesi, Ekonomi Odaklı Panel, Kars Maratonu, Motor Sporları Gösterileri, Deniz Çevik Senfoni Orkestrası Konseri, genç ve çocuklara yönelik programların yer verilecek.
‘Kars Uluslar arası Kültür ve Turizm Günleri’ 12 Haziran 2014 günü start alacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber