Merkez Kars'ta 'Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi' açıldı

Kars'ta 'Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi' açıldı

14.11.2023 - 15:22 | Son Güncellenme:

Kars'ta 'Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi' açıldı

Karsta Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi açıldı

Volkan KARABAĞ/KARS, (DHA)- TARIM ve Orman Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı'nın bu yıl 13'üncüsünü düzenlediği 'Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nda yeralan eserler Kars'ta sergilendi. 
    Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim, Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığı tarafından 2009'dan beri düzenlenen 'Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması'nın 13'üncüsünde toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amaçlandı. Tarım ve insanın konu edildiği yarışmada çekilen fotoğraflar Kars Kalesi eteklerindeki Bedesten bölgesinde açıldı. Vali Yardımcısı Muhammet Enes Çıkrık, Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın ve davetlilerin katıldığı sergi davetlilerden ilgi gördü. 84 eserden oluşan sergiyi gezen Vali Yardımcısı Enes Çıkrık Çıkrık, Kars'tan da yarışmada derece alan fotoğrafı görmekten mutlu olduğunu söyledi.
    Tarım ve Orman Müdürü Enver Aydın, “Ülke genelinde düzenlenecek olan serginin ilki Kars'ta gerçekleşiyor. İnsanımızın tarıma olan ilgisini arttırmak, tarımsal faaliyetlerin insanımız tarafından gereken değeri görmesi ve bu işlerin nasıl yapıldığını anlaması amacıyla yarışma yapılıyor. Karslı hemşehrilerimizin bu sergimizi dolaşmasını, burada tarımsal üretimin ülke genelinde nasıl yapıldığıyla ilgili bilgi edinmesini, sanatsal yönüyle de ön plana çıkartılmasını amaçlıyoruz" dedi. (DHA)

FOTOĞRAFLI