Kastamonu Doğanyurt'ta Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti

Doğanyurt'ta Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti

14.02.2017 - 12:57 | Son Güncellenme:

.

Doğanyurtta Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti

KASTAMONU (AA) - Doğanyurt ilçesinde, yaşlılara evde bakım hizmeti uygulaması hayata geçirilecek.

Haberin Devamı

Kaymakam Ömer Faruk Çelik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Doğanyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hazırlanan "Yaşlılara Evde Bakım Hizmeti Projesi"nin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca onaylandığını söyledi.

Projeden yalnız yaşayan ve bakıma muhtaç 50 yaşlının faydalanacağını bildiren Çelik, "Proje kapsamında ilçemizde belirlediğimiz yalnız yaşayan yaşlı, bakıma muhtaç büyüklerimizin haftada bir gün evine gidecek ekibimiz, temizliklerini yapacak, yemeklerini pişirecek, varsa sağlık ihtiyaçları ile ilgilenecek." dedi.

Yaşlılara en iyi şekilde hizmet sunmaya çalışacaklarını dile getiren Çelik, şöyle devam etti:

"Dertlerini ve sorunlarını dinleyip, ihtiyaçları olan konularda yardımcı olup bir günümüzü onlarla geçireceğiz. Köylerimizde yaşayan vatandaşlarımıza, büyüklerimize sosyal devletin gerektirdiği hizmetlerden birini ulaştıracağız. Devletimizin büyüklüğüne, şanına yakışır şekilde yıllarca memleketin vatandaşı olarak gururla yaşamış insanımıza minnet hizmeti vereceğiz. Projemizin yaşlılarımızın ömürlerinin son zamanlarını mutlu şekilde geçirmeleri, kendilerini yalnız hissetmemeleri adına çok önemli."

Haberin Devamı

Çelik, işlemlerin tamamlanmasının ardından projeye iki hafta içinde başlayacaklarını kaydetti.