Kastamonu KASTAMONU BELEDİYESPOR, 6 OYUNCU TRANSFER ETTİ

KASTAMONU BELEDİYESPOR, 6 OYUNCU TRANSFER ETTİ

31.07.2015 - 18:22 | Son Güncellenme:

.

KASTAMONU BELEDİYESPOR, 6 OYUNCU TRANSFER ETTİ

Türkiye Hentbol Süper Ligi temsilcisi Kastamonu Belediyespor, dış transferde 4 yabancı ve 2 yerli oyuncu ile anlaşmaya vardı.
Kastamonu Belediyespor, dış transferde anlaşmaya vardığı oyunculara imzayı attırdı. Kastamonu Belediyesinde düzenlenen törene yeni transferler Yeliz Yılmaz, Serpil İskenderoğlu, Maja Koznjak, Martin Pavic, İvana Zafirova ve Dorina Emelia katıldı.
Oyuncular, kendilerine Kastamonu Belediyesporlu yapan sözleşmeyi imzalayarak, bu yıl ligde fırtına gibi eseceklerini söylediler.
Kastamonu Belediyesi Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş, Kastamonu’nun sporun başkenti olacağını söyledi.
Geçtiğimiz sezonda yönetim kurulu, teknik ekip, Belediye Spor İşleri Müdürlüğü personeli ile birlikte özverili çalışmaların sonucunda başarılı ve gelecek vadeden bir tablo ortaya koyduklarını söyleyen Metehan Babaş, “Kastamonu’da spor konusunda birimine en çok Valimiz Şehmuz Günaydın ve belediye başkanımız destek oldu. Biz de Spor İşleri Müdürlüğü olarak bu ivmeyi bu çıtayı en üst noktaya çıkarmak için faaliyetlerimize devam ediyoruz” dedi.
Metehan Babaş, ilerleyen süreç konusunda alt yapı eksikliğini ve diğer spor faaliyetlerini sistemli şekilde hızlandırılacağını kaydetti.
Atletizm, okçuluk, bisiklet, halk oyunları, tekvando, kick-boks branşlarının sisteme oturduğunu ve şampiyonlar çıkaran bir Kastamonu Belediyespor Kulübü olduklarını ifade eden Metehan Babaş, “Belediye Başkanımız Tahsin Babaş’ın spor konusunda branş fark etmeksizin memleketimiz çocuklarının potansiyeli olduğunu alt yapıda ne eksik varsa ilgilenerek giderilmesi konusunda memleket adına bizzat takipçisi oldu” diye konuştu.
2015-2016 sezonunda da bu birlik ve beraberlik içinde çok önemli başarılara imza atacaklarını söyleyen Babaş, sporun başkenti olacak Kastamonu’daki gelişimin öncüsü ve her türlü çalışmalardan hiç kaçınmayacaklarını belirtti.
KALYONCU: “AVRUPA KUPALARINDA HEDEFİMİZ EN ÜST SEVİYEYE ÇIKMAKTIR”
Takımda bulunan sporcuların her birinin Türkiye ve dünyada kendini göstermiş ve ispatlamış başarılı sporcular olduğunu belirten Kastamonu Belediyespor Hentbol Takımı Antrenörü Osman Kalyoncu, bu yıl hedeflerinin yine kulübü en yukarı taşımak olduğunu söyledi.
Kastamonu’da artık sporun konuşulduğu özellikle de hentbolun beşiği haline gelmiş durumda bir şehir olduğuna dikkat çeken Kalyoncu, “Başlayacağımız sezon için Kastamonu Belediyespor olarak mücadele edeceğimiz Avrupa kupalarında hedefimiz en üst seviyeye çıkmaktır. Bunun için elimizden geleni özverili ve başarılı şekilde yapmaya hazırız. Türkiye’den bir sürü kulüp kamplarını Kastamonu’da yapmak istiyor. Bunun için iletişim halindeler. Kışın Antalya nasıl uygunsa yaz aylarında da Kastamonu çok uygun bir yer. Oksijen depolamak çok kolay” ifadelerini kullandı.
Kalyoncu, emeği geçen Belediye Başkanı Tahsin Babaş’a, Spor İşleri Müdürü Metehan Babaş’a ve yönetim kurulu üyelerine verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.