Geri Dön
Kayseri'Asgari ücret zammının enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz'

'Asgari ücret zammının enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz'

'Asgari ücret zammının enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz'

'Asgari ücret zammının enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz'

Yasin DALKILIÇ/KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Ticaret Odası (KTO) Başkan Yardımcısı Hasan Köksal, kasım ayı meclis toplantısında asgari ücrete değinerek, "Asgari ücret zammının mutlaka yıl sonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Aynı zamanda Asgari ücret üzerindeki vergi yükleri kaldırılmalı, Gelir Vergisi dilimleri yükseltilmelidir" dedi.
KTO kasım ayı meclis toplantısı Rifat Hisarcıklıoğlu toplantı salonunda yapıldı. Kasım ayı faaliyet ve denetim raporları oy birliği ile kabul edildi. KTO Başkanı Ömer Gülsoy'un ameliyat olması nedeniyle açıklamayı KTO Başkan Yardımcısı Hasan Köksal yaptı. Döviz kuruna değinen Köksal, "Ülkemizin gündeminde bulunan önemli konulardan biri de son dönemde yaşanan ve yaşanmaya devam eden kur hareketliliğidir. Mevcut kur seviyesini sadece merkez bankamızın uyguladığı para politikaları ile izah edebilmek mümkün değildir. Türkiye ekonomisi faiz ve döviz kuru gibi iki parametrenin kıskacına sıkıştırılamayacak kadar güçlü ve büyük bir ekonomidir. Bizler Türkiye’nin potansiyeline güveniyoruz. Yatırım, üretim ve istihdam odaklı ekonomi modelini destekliyoruz" diye konuştu.
Asgari ücrete değinen Köksal, "Çalışanlarımızın daha iyi maddi koşullarda hayatlarını en iyi şekilde sürdürmeleri, yaşam standartlarını insani şekilde devam ettirmeleri, alım güçlerinin yükselmesi bizleri de memnun eder. Bu bağlamda asgari ücret zammının mutlaka yıl sonu enflasyon oranının üzerinde olması gerektiğini düşünüyoruz. Aynı zamanda asgari ücret üzerindeki vergi yükleri kaldırılmalı, gelir vergisi dilimleri yükseltilmelidir. Bu anlamda İşletmelerin sürdürülebilirliği de zarar görmemeli, işverene yansıyan toplam maliyetlerde düşürülmelidir" ifadelerini kullandı.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber