Geri Dön
KayseriBaşkan Büyükkılıç: Kayseri'de açıkta kalan öğrenci söz konusu değil

Başkan Büyükkılıç: Kayseri'de açıkta kalan öğrenci söz konusu değil

Başkan Büyükkılıç: Kayseri'de açıkta kalan öğrenci söz konusu değil

Başkan Büyükkılıç: Kayseri'de açıkta kalan öğrenci söz konusu değil

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Milletvekili Taner Yıldız, ilçe belediye başkanları ile birlikte istişare toplantısı yaptı. Başkan Memduh Büyükkılıç, "Kayseri’mizde Allah’a şükürler olsun açıkta kalan öğrenci söz konusu değil. Varsa bize hemen ulaşabilirler. Gereğini yapalım" dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Talas Fevzioğlu Konağı’nda, AK Parti Kayseri Milletvekili Taner Yıldız, Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın ile istişare toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda, Kayseri’de üniversite öğrencilerinin herhangi bir yurt problemi yaşamadığını ifade eden Başkan Büyükkılıç, öğrencilere seslenerek, “ALO 153 üzerinden ya da Beyaz Masa üzerinden ya da Whatsap numaralarımızdan belediyelerimizi rahatlıkla arayabilirler. Teşkilatlarımıza rahatlıkla ulaşabilirler. Varsa böyle bir talepleri, yurt ile ilgili sorunları anında çözüleceğini bilmelerini isteriz” dedi.
'KAYSERİ ÖĞRENCİ ODAKLI ŞEHİR'
Kayseri’nin öğrenci odaklı bir kent olduğunu söyleyen Büyükkılıç, “Öğrencilerimize açık çek veriyoruz.  Varsa böyle bir talepleri, yurt ile ilgili sorunları anında çözüleceğini bilmelerini isteriz. Bu manada Kayseri’mizin hayırseverler şehri olduğunu, Kayseri’mizin öğrenci odaklı bir şehir olduğunu, Kayseri’mizin Büyükşehirlerin konforunu taşıyan, Büyükşehirlerin sıkıntısını yaşatmayan bir şehir olduğunu bir kez daha buradan paylaşarak, emeğe geçen kurum ve kuruluşlarımıza hem valiliğimize, hem de diğer çalışmalardan dolayı katkıda bulunan dostlarımıza teşekkür ediyor, öğrencilerimize başarılar diliyoruz. Bunun yanında Kayseri’mizin öğrenci odaklı bir şehir olmasından kaynaklı olarak, KYK ile ilgili daha sonraki süreçlerde ihtiyaç olacağına inandığımız şekilde yurt çalışmaları konusunda da Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile çalışmalarımızın sürdüğünü bu konuda bakanlarımızın ve milletvekillerimizin, teşkilatlarımızın gerekli desteği sağladıklarını da paylaşmak isterim” diye konuştu.
'AÇIKTA KALAN ÖĞRENCİ SÖZ KONUSU DEĞİL'
Kayseri’de açıkta kalan öğrencinin söz konusu olmadığını kaydeden Büyükkılıç, sorun olduğu takdirde hemen gereğini yapacaklarını bildirdi. Büyükkılıç, konuşmasına şöyle devam etti: “Her şeyden önce Erciyes Üniversitemizin kıymetli Rektörünün ve yönetiminin bizlere bu konuda verdiği desteği de kadirşinaslık örneği olarak yine hatırlatmak isterim. Orada şu anda iki bin kişilik KYK’mızın yurdu seneye tamamlanıyor inşallah. Ayrıca üç bin kişilik yurt çalışmasıyla ilgili meclisimizden kararımızı aldık. Gerekli çalışmalar yapıldı. Bakanlığımızda talimatı verdi. İhalesi yapılması sürecinde üç bin kişilik yurt yapılacağını da paylaşmak isteriz. Kısacası beş binlik kişilik daha önümüzdeki yıllarda Kayseri’mize KYK üzerinden yurt sağlanmış olacak. Bir kez daha vurguluyorum. Kayseri’mizde Allah’a şükürler olsun açıkta kalan öğrenci söz konusu değil. Varsa bize hemen ulaşabilirler. Gereğini yapalım”

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber