Geri Dön
KayseriBaşkan Büyüksimitci, ihracatta ilk bine giren firmaları kutladı

Başkan Büyüksimitci, ihracatta ilk bine giren firmaları kutladı

Başkan Büyüksimitci, ihracatta ilk bine giren firmaları kutladı

Başkan Büyüksimitci, ihracatta ilk bine giren firmaları kutladı

KAYSERİ,(DHA)- TÜRKİYE İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) açıkladığı ‘Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısı 2020’ listesinde Kayseri’den 21 firma yer aldı. Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Başkanı Mehmet Büyüksimitci, listeye giren firmaları kutlayarak başarılarının devamını diledi.
TİM’in açıkladığı ‘Türkiye'nin ilk 1000 ihracatçısı 2020’ listesinde Kayseri’den 21 firma yer aldı. KAYSO Başkanı Mehmet Büyüksimitci, geçen yıl listede 18 firmanın yer aldığını hatırlatarak, “Türkiye'nin ilk 1000 İhracatçısı listesinde geçen yıl 18 firmamız vardı, bu sene 21’e yükseldi. TİM tarafından açıklanan listede 16 firmamız görünüyor ancak, İhracatçılar Meclisi listesinde yer almayan ve Kayseri Serbest Bölgemizde faaliyet gösteren 5 firmamız daha var. Bunlarla birlikte ilk 1000’de Kayseri’den toplam 21 firmamız yer almış durumda” dedi.
Gelecek yıl listeye giren firma sayılarını daha da artırmaya gayret edeceklerini açıklayan Başkan Büyüksimitci, “Gerek Odamız bünyesinde kurduğumuz Verimlilik Koordinasyon Ofisi gerekse Kayseri Model Fabrika aracılığı ile yürüttüğümüz verimlilik projeleriyle önümüzdeki yıllarda listeye giren firma sayılarımızın daha da artacağını düşünüyoruz. Şehrimiz ve ülkemiz için var gücümüzle üretmeye devam edeceğiz. Bu vesile ile büyük başarıda emeği bulunan yöneticilerinden çalışanlarına kadar tüm firmalarımıza teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” ifadelerini kullandı.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber