Geri Dön

Başkanlar Kazancılar, çarşı projesini inceledi

Başkanlar Kazancılar, çarşı projesini inceledi

Başkanlar Kazancılar, çarşı projesini inceledi

KAYSERİ, (DHA)- MELİKGAZİ Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kazancılar Çarşısı için hazırlanan yenileme projesinin detaylarını görmek için inceleme yaptı. Sona yaklaşılan proje çalışmasının kısa sürede uygulamaya konulması bekleniyor.
Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kazancılar Çarşısına yapılacak olan yeni çalışmanın portatif halini Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy ve Kayseri Sarraflar ve Kuyumcular Derneği Başkanı Adnan İncetoprak ile birlikte inceleyip yetkililerden bilgi aldı.
Kazancılar Çarşı'sının Kayseri için önemli bir değer olduğunu ve çarşıyı güzelleştireceklerini vurgulayan Başkan Mustafa Palancıoğlu, "Örnek bir prototip çalışmasının ardından Kazancılar Çarşısı'nı Melikgazimize yakışır şekilde yenilemeye devam ediyoruz. Şehir merkezi bizim için misafir odası. Çarşıdaki sarraf ve esnaf arkadaşların rahat etmesi ve buradan alışveriş yapan vatandaşlarımızın da Kayseri’ye yakışır bir ortamda alışveriş yapması önemli. Kazancılar Çarşı'mızı yeni ve modern bir görünüme kavuşturmak için projeler hazırladık. Kazancılar Çarşısı ile ilgili hem Kuyumcular Odası’nın hem de Ticaret Odası’nın Melikgazi Belediyemizden bir isteği vardı. Uzun yıllardır kullanılan Kazancılar Çarşısı oldukça eskimiş durumdaydı. Dolayısıyla buranın yenilenmesi ile ilgili bir talepler vardı. Misafir odası olarak değerlendirdiğimiz şehir merkezimizde çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Eski metruk binaları yıkarak ilçemizin daha nezih ve güvenli olmasını sağlıyoruz. Şehir merkezi giderek güzelleşiyor" dedi.
Melikgazi Belediyesi'nin çalışmaları ile Kazancılar Çarşı ve çevresine yeni misyon ve vizyon kazandırılacağını belirten KTO Başkanı Ömer Gülsoy ise, "Kazancılar Çarşısı şehrimizin merkezi. Ve ticaret ve finansın kalbinin attığı yer sayılır. Sağolsun Başkanımız burayla ilgili talebimizi kabul etti. İnşallah yakında güzel bir cazibe merkezi olacak. Başta Başkanımıza ve emeği geçen arkadaşlara teşekkür ederim" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber