Geri Dön
KayseriKaradut Beste Yarışması, ödül töreniyle sona erdi

Karadut Beste Yarışması, ödül töreniyle sona erdi

Karadut Beste Yarışması, ödül töreniyle sona erdi

Karadut Beste Yarışması, ödül töreniyle sona erdi

KAYSERİ,(DHA)- TALAS Belediyesi tarafından düzenlenen Karadut Beste Yarışması, düzenlenen ödül töreni ve konserle sona erdi.
Erciyes Kültür Merkezi’nde gerçekleşen törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki’nin yanı sıra milletvekilleri, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Programın açılışında konuşan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Kayseri’nin ve Talas’ın güzelliklerini şiir ve musiki ile anlatmak, nitelikli eserleri de teşvik etmek üzere bir yarışma düzenlediklerini belirterek, “Korona döneminde evlere kapanmayı bir fırsata dönüştürelim diye Amir Hoca’mla istişare ettik. Yarışmayı şubat ayında ilan ettik temmuzda bitirdik. Çok güzel bir tablo çıktı karşımıza. 72 eserin katıldığı yarışmada 3 derece, 9 da mansiyon ödüle layık görüldü. Seçkin jürimiz katılımın artmasında da referans oldu. Kendilerine çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki ise, böyle bir programı hazırladıkları için Başkan Yalçın’a teşekkür ederek, “Bize güzel bir an yaşattıkları için başkanımıza ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Gönlümüzü dinlendireceğimiz, huzur bulacağımız, sürur içerisinde olacağımız bir gecede sözlerimi daha fazla uzatmadan hepinize hayırlı akşamlar diliyorum” dedi.
Konuşmalardan sonra protokol tarafından yarışmada 'Talas’ı Seveceksin' isimli bestesiyle birinciliği elde eden Bahadır Sevik’e, 'Kayseri Nicedir' ile ikinciliği alan Osman Ergen’e ve 'Kayserim Dağlarıyla Yaylalarıyla' üçüncülüğü kazanan Burhan Atik ile 9 eser sahibine mansiyon ödülü verildi. Ödüllerin ardından Türk Müziği’nin güçlü seslerinden Zekai Tunca ve Amir Ateş’in yanı sıra Bahadır Özüşen ve Çiğdem Gürdal, ödül alan eserleri seslendirdi.
FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber