Geri Dön
KayseriKayseri Barosu, 2 avukata saldırıyı kınadı

Kayseri Barosu, 2 avukata saldırıyı kınadı

Kayseri Barosu, 2 avukata saldırıyı kınadı

Kayseri Barosu, 2 avukata saldırıyı kınadı

Samed Aydın SUN/KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Barosu'na kayıtlı avukatlar Fatih Özbek ve Salim Yüce'nin müvekkillerinin şirket ortaklığıyla ilgili haklarını korumak ve mal kaçırma iddiası üzerine tespit için gittikleri Ankara'da demir çubuklarla darp edilmeleri sonrası Kayseri Barosu basın açıklaması yaparak, saldırıyı kınadı. Baro Başkanı Ali Köse, olayın takipçisi olacaklarını belirterek, "Görevini yerine getirmekten başka bir şey yapmayan meslektaşlarımız ölümle burun buruna gelmişlerdir. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum" dedi.
Olay, geçen Pazartesi günü Ankara'da meydana geldi. İddiaya göre, Kayseri Barosu'na kayıtlı avukatlar Fatih Özbek ve Salim Yüce, kentte bulunan müvekkillerinin şirket ortaklığıyla ilgili haklarını korumak ve mal kaçırma iddiası üzerine tespit için gittikleri yerde demir çubuklarla saldırıya uğrayarak, yaralandı. Olay sonrası avukatlar Özbek ve Yüce, hastanede tedavi altına alınırken, otomobillerinde de maddi hasar meydana geldi.
BARO BASIN AÇIKLAMASI YAPTI
Kayseri Baro Başkanlığı saldırı sonrası basın açıklaması yaptı. Baro seminer salonunda gerçekleştirilen basın toplantısına Baro Başkanı Ali Köse, yönetim kurulu üyeleri ile çok sayıda avukat katıldı. Saldırıya uğrayan avukatların, müvekkilinin şirket ortaklığına dair haklarının korunması ve mal kaçırma iddiası nedeniyle tespit yaptırmak için Ankara’da bulunduğunu belirten Baro Başkanı Ali Köse, "Meslektaşlarımız, Fatih Özbek ile Salim Yüce şirketin ortağına ait aracın kendilerini takip etmesi üzerine Jandarmadan yardım istemişlerdir. Yardım beklerken kendilerini takip eden araçtan inen kişiler tarafından demir çubukla saldırıya uğramışlardır. Gözü dönmüş saldırganlar araca büyük hasar verip meslektaşlarımızı kolundan yaralamışlardır. Görevini yerine getirmekten başka bir şey yapmayan meslektaşlarımız ölümle burun buruna gelmişlerdir. Bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum” diye konuştu.
'OLAYIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'
Soruşturma sürecinin takipçisi olacaklarını da sözlerine ekleyen Başkan Köse, "Meslektaşımıza, savunma makamına, yargıya yapılan bu saldırının hesabı, mahkeme önünde muhakkak görülecektir. Meslektaşlarımızın saldırıya uğradığı haberi alınır alınmaz, derhal iletişime geçtiğimiz Ankara Barosu Avukat Hakları Merkezi avukatları, jandarma aşamasında meslektaşlarımızın yanında olmuş, olayla ilgili tüm adli aşamalar baromuz tarafından takip edilmiştir. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyor. Olayla ilgili yargılama sürecinin takipçisi olacağımıza, meslektaşlarımızın sonuna kadar yanında olacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyuruyoruz" dedi. (DHA)
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber