Geri Dön

'Melikgazi Mimari Fikir Yarışması'nda jüri değerlendirmeleri başladı

'Melikgazi Mimari Fikir Yarışması'nda jüri değerlendirmeleri başladı

'Melikgazi Mimari Fikir Yarışması'nda jüri değerlendirmeleri başladı

KAYSERİ, (DHA)- MELİKGAZİ Belediyesi ve Kayseri Mimarlar Odası ile ortaklaşa düzenlenen ‘Melikgazi Buluşma Noktası Ulusal Mimari Fikir Yarışması’nda jüri değerlendirmeleri başladı.
Melikgazi Belediyesi ile Kayseri Mimarlar Odası, Melikgazi Buluşma Noktası Ulusal Mimari Fikir Yarışması’ düzenledi. Yarışmaya 100’den fazla projeyle katılım oldu. Yarışma da değerlendirme yapan ekibi ziyaret eden Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Yaklaşık 2 ay önce proje kabullerini yaptığımız mimari ulusal fikir yarışması kapsamında şimdi jüri üyelerimiz değerlendirmeleri yapıyor. Pandemi kapsamında tüm başvuruları online olarak aldık. Şehir merkezinde bir noktada buluşma noktası tanımlayacağız. Buluşma noktasında birçok fonksiyonu yükleyerek burada bir tanımlama yapmak istiyoruz. Şehrin mimari ve kültürel yapısına uygun olarak yapılacak bu çalışmayı ilk defa yapıyoruz. Ulusal çapta yaptığımız bu çalışma ödüllü bir yarışma. Bu kapsamda Mimarlar Odası’na, jüri üyelerimize ve emeği geçen belediye personeline çok teşekkür ederim” diye konuştu.
Kayseri Mimarlar Odası Başkanı Halil Çevik ise,  “Melikgazi Ulusal Mimari Fikir Yarışmasında artık proje değerlendirmesine başlamış bulunmaktayız. Yoğun bir katılım sağlayan meslektaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Kentin geleceğine yön verecek tanımsız bir mekanı tanımlı hale getirecek bir nihai sonuç olacağını düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
FOTOĞRAFLI

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber