Geri Dön
KayseriTalas Belediyesinin hediye ettiği küreme bıçakları, karla mücadelede etkili oldu

Talas Belediyesinin hediye ettiği küreme bıçakları, karla mücadelede etkili oldu

Talas Belediyesinin hediye ettiği küreme bıçakları, karla mücadelede etkili oldu

Talas Belediyesinin hediye ettiği küreme bıçakları, karla mücadelede etkili oldu

KAYSERİ,(DHA)- TALAS Belediyesi’nin kış öncesi kırsal mahallelere hediye ettiği kar küreme bıçakları, büyük kar temizleme araçlarının giremediği ara sokaklara girerek kış çalışmalarının etkin şekilde yürütülmesini sağlıyor.
Belediyenin verdiği kar bıçaklarını traktörlerine takarak sokakları kardan temizleyen mahalle sakinleri, imece kültürünü de canlı tutmuş oluyor. Kar yağışının etkili olmasıyla birlikte tesviye bıçaklarını kullanan muhtarlar ve mahalleli, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirerek Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’a teşekkür etti. Kuruköprü Mahalle Muhtarı Bilal Yardım, “Başkanımız bize kar bıçaklarını hediye etti, bizde bu milleti mağdur edersek yazıklar olsun bize. Başkanımıza ne ilettiysek başkanımız hemen yerine getiriyor. Belediyemizin her imkanı var, ana yollarımızı açıyor biz de bununla ara sokaklarımızı açıyoruz ve sorunlarımızı gideriyoruz. Başkanımıza çok teşekkür ederiz” dedi.
Uygulamadan duyduğu memnuniyeti ifade eden Kuruköprülü mahalle sakini de kapalı yolların olmadığını belirterek, “Başkanımız durmuyorsa bizim de durmamamız lazım, tesviye bıçakları için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.
Yamaçlı Mahallesi sakinleri de kar küreme tesviye bıçaklarının işlerini kolaylaştırdığını ifade ederek özellikle büyük iş makinelerinin giremediği yerlerde çok işe yaradığını diler getirdi.
FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber