Geri Dön

Talas'ta 92 yeni iş yeri açıldı

Talas'ta 92 yeni iş yeri açıldı

Talas'ta 92 yeni iş yeri açıldı

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ'nin Talas ilçesinde yıl başından bu yana açılan 92 iş yerine belediye tarafından ruhsatları verildi.
Kayseri'nin Talas ilçesinde 2020 yılında çok sayıda girişimci, yeni iş yeri açma talebi için Talas Belediyesi’ne müracaatta bulundu. Belediye tarafından ruhsat verilerek iş dünyasına kazandırılan iş yerleri arasında sağlıklı yaşam merkezinden yeme-içme sektörüne, giyimden tekno marketlere kadar çok çeşitli meslek grupları bulunuyor. Talas'ta 2020 yılı başından itibaren kişisel bakım ve eğlenceye yönelik olarak 11 kadın kuaförü, 2 güzellik salonu, 1 kozmetik ürünleri satış mağazası, 1 sağlıklı yaşam merkezi, 4 kafeterya ve 1 bowling salonu açıldı. Ayrıca halkın alışveriş ve gıda ihtiyaçlarına yönelik hizmet verecek 18 market, 11 lokanta, 1 manav, 8 şarküteri, 2 pastahane ve 16 fast-food daha faaliyete başladı.
Açılan yeni iş yerlerinin arasında 1 ayakkabı tamir atölyesi, 4 hazır giyim mağazası, 1 kıraathane,  2 kırtasiye, 1 mobilya satış mağazası, 3 büro hizmetleri mağazasının yanı sıra 1 petshop, 1 dondurmacı ve 2 telefon satış mağazası yer aldı.
FOTOĞRAFLI

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber