Geri Dön

Lüleburgaz Belediyesi'nden sokak hayvanlarına mama takviyesi

Lüleburgaz Belediyesi'nden sokak hayvanlarına mama takviyesi

Lüleburgaz Belediyesi'nden sokak hayvanlarına mama takviyesi

Vahit İŞBAŞARAN/LÜLEBURGAZ (Kırklareli), (DHA)-KIRKLARELİ'nin Lüleburgaz ilçesi Belediyesi, koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında vatandaşların evde kalmasıyla birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak havanlarına mama takviyesinde bulundu.

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında, 'evde kal' çağrılarına uyanlar sokağa çıkmayınca ve birçok iş yeri de kapanınca sokak hayvanları, yiyecek bulamamaya başladı. Lüleburgaz Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne bağlı hayvan bakımevi ekipleri ilçenin çeşitli noktalarında bulunan besleme odaklarına sokak hayvanları için mama bıraktı. 

Belediye Başkanı Murat Gerenli, daha önce olduğu gibi bundan sonra da sokaktaki hayvanlara mama desteklerinin süreceğini belirterek, "Can dostlarımızı hiçbir zaman unutmuyor, onların sağlıkları ve beslenmeleri ile sürekli olarak aksatmadan ilgileniyoruz. Her gün kentimizin çeşitli yerlerinde bulunan besleme noktalarına mama bırakıyoruz. Vatandaşlarımızın da bu zor günlerde sokaktaki dostları unutmamalarını istiyoruz" dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber